Pirmasis traktorius kelia sentimentų. R. Keliuotytės nuotr.

Savo ūkio ir verslo neplanavo

Povilas ir Aušra – vietiniai. Gimę ir augę šalia Obelių įsikūrusiuose kaimuose, todėl žemės ūkio darbai abiem pažįstami nuo vaikystės. Vis dėlto savarankiškai ūkininkauti neplanavo. „Dirbom senojoje Obelių aliejinėje, bet kai bankrutavo, darbus praradom. Reikėjo galvoti, kaip verstis toliau, o darbų nebuvo“, – prisimena Povilas.

Tuomet kilo mintis atsiimti Povilo senelių žemę – 9,4 ha. „Taip viskas ir prasidėjo daugiau kaip prieš dešimtmetį. Po truputį įsigijom daugiau žemės, kasmet laukus didinam ir toliau, todėl dabar turim 114 ha augalininkystės ūkį, kuriame auginam grikius, rapsus, miežius, kviečius, žirnius“, – pasakoja P. ir A. Rageliai ir priduria, kad, jeigu gamykla nebūtų bankrutavusi, tikriausiai nebūtų nei verslo, nei ūkio, dirbtų ir toliau samdomus darbus.

Kartu su ūkiu atsirado ir verslas. P. ir A. Rageliai įkūrė metalo supirkimo ir pavojingų atliekų utilizavimo įmonę. „Dabar džiaugiamės, kad turim ir ūkį, ir verslą – vienas kitą remia. Šiemet, pavyzdžiui, verslas rėmė ūkį, pernai – atvirkščiai, nes vien iš ūkio neišgyvensi“, – pastebi P. ir A. Rageliai ir prisimena, kad daug kas aplinkui netikėjo jų kuriamo verslo ateitimi.

„Sakė, kad nieko iš to neišeis, o dabar turime klientų iš viso Rokiškio rajono, nors  savo verslo paslaugų nesam nė karto reklamavę – kam reikia, sužino vieni iš kitų“, – sako Povilas.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie