Lisa Gardner. „Išlik, kad liudytum“, 2024 m.

Lisa Gardner neabejotinai turi talentą kurti stiprų personažo psichologinį portretą. Tai puikiai atsiskleidžia šiame psichologiniame trileryje, kuriame dalyvauja trys pagrindinės veikėjos: patyrusi detektyvė Didi Voren, Viktorija (vaiko, turinčio elgesio problemų, motina) ir Danielė Barton (slaugytoja, dirbanti su psichikos ir elgesio problemų turinčiais vaikais).

Istorija prasideda tuo, kad Danielė Barton prisimena tą lemtingą naktį, kuomet buvo išžudyta visa jos šeima, kai jai buvo vos devyneri. Įtariamasis – tėvas, kuris, nežinia dėl kokių priežasčių, paliko Danielę gyvą. Detektyvė Didi Voren imasi spręsti šią žmogžudystę.

Artėjant dvidešimt penktosioms šio baisaus įvykio metinėms, nužudomos dar dvi skirtingos šeimos, tik šį kartą gyvų neliko. Įtempto siužeto kūrinyje šių trijų moterų gyvenimai netikėtai susipina…

 

Tim Sullivan. „Dantistas“, 2024 m.

Detektyvas Džordžas Krosas, turintis autizmo spektro sutrikimą, tikras kūrinio perliukas. Bylas it riešutus gliaudantis protingas vyras nesupranta sarkazmo ir juokelių, sako viską, ką galvoja, niekada nevalgo su kitais žmonėmis, išskyrus tėvą, ir… groja vargonais. Tačiau jis turi nepalaužiamą loginį mąstymą, turi išskirtinį gebėjimą susitelkti į smulkmenas, taisykles, detales, įrodymus ir atkakliai siekia tiesos išaiškinimo. Reikia paminėti, kad dėl savo kitoniškumo jis yra ne itin mėgstamas bendradarbių ir viršininkų.

Čia su kolege Ote jis atlieka sudėtingą žmogžudystės tyrimą po to, kai Kliftono žemakalniuose randamas pasmaugtas benamis. Krosas atsisako pripažinti, kad kaltas kitas benamis, ir, nepaisydamas savo viršininko nurodymų, tęsia tyrimą ir išsiaiškina, kad auka anksčiau buvo odontologas, kurio žmona buvo nužudyta prieš daugelį metų. Jis mano, kad jų dabartinė byla bus išaiškinta išsprendus žmonos nužudymą. Jam teks tirti du susijusius nužudymus vienoje šeimoje…

 

Helen Fields. „Tobula tyla“, 2024 m.

„Prasidėjo gerai, įpusėjo dar geriau, pasibaigė įspūdingai…“ – taip dauguma kriminalinės fantastikos gerbėjų apibūdina šią knygą.  O knyga prasideda mįslingai šiurpiu nusikaltimu… Edinburgo priemiestyje randamas jaunos merginos kūnas su išpjautomis lėlės pavidalo odos išrėžomis. Detektyvai Lukas ir Ava imasi itin žiauraus nusikaltimo tyrimo. Tačiau jiems sunku rasti kokių nors įkalčių ar užuominų, kol galiausiai randama negyva dar viena jauna moteris, o netoliese ir maža lėlė, pasiūta iš žmogaus odos.

Didėjant aukų skaičiui, didėja ir įtampa. Tyrėjų komanda privalo kuo greičiau surasti žudiką Lėlininką, kad išgelbėtų kitą auką, kurią žudikas ruošiasi nutildyti amžiams…

 

Knygos vaikams:

Jurga Baltrukonytė, Algis Kriščiūnas. „Auksinio vabalo paslaptis“, 2023 m.

Knyga patiks visiems, kurie mėgsta nuotykius, siaubus, netvarkingus kambarius ir paslaptingas istorijas. Pagrindinis veikėjas –  berniukas Gregoras, kuris paliktas Raganų vaikų namuose. Beniukas svajoja susirasti savo šeimą, bet nežino, kaip tai padaryti. Gregoras miglotai pamena mamą Frėją ir tą akimirką, kai ji ant kaklo užkabino pakabutį šnabždėdama: „Lauk, greitai grįšiu“. Bet prabėga keleri metai, kurie berniukui siaubingi. Raganų pasaulyje Gregoras yra tikras nevykėlis, todėl niekas nenori jo įsiraganinti. Galiausiai Raganų taryba nutaria palikti berniuką miške… Ir jei ne auksinis vabalas, kabantis jam ant kaklo, ši paslaptis būtų likusi neišaiškinta.

 

Beatrice Blue. „Undinėlės uodega“, 2023 m.

Beatrice Blue – knygų iliustruotoja, rašytoja ir animatorė, gyvenanti Kanadoje.

Šioje knygelėje prisimenama žmonijos daroma žala gamtai. Pasakojimas apie berniuką, kuris labai mėgsta žvejoti ir kolekcionuoja įvairias žuveles. Kartą iš vandenyno gelmių ištraukia kriauklę su nuostabia būtybe viduje. Berniukas labai džiaugiasi radiniu ir nenori jo palikti, todėl parsineša namo. Tačiau vandenyno gyventoja diena iš dienos silpsta… Spalvingos iliustracijos įtraukia vaikus, o trumpu pasakojimu aprašoma pamokoma istorija apie draugystę ir apie tai, kaip svarbu tausoti gamtą. Moko atjausti ir suprasti, kad kiekviena gyva būtybė turi gyventi ten, kur jos namai.

 

Informaciją parengė Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Fondų organizavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkės Vesta Kavaliauskienė ir  Vilija Viskaitytė-Skardžiuvienė bei Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: