Colleen Hoover. „Viskas primena tave“, 2024 m.

Pristatome Colleen Hoover naujieną: tai nepaprastai atviras ir jautrus kūrinys, ne vieną priversiantis pravirkti. Tai širdį draskanti, tačiau viltinga istorija apie jauną mamą Keną Rovan, kuri, padariusi tragišką klaidą, per kurią žuvo jos vaikinas Skotis, ir, praleidusi penkerius metus kalėjime, pagaliau grįžta namo. Dabar ji labiau už viską nori susigrąžinti savo mažametės dukros globą, ją auginti ir rūpintis. Tačiau tam prieštarauja dabartiniai mergaitės globėjai. Netekusi mylimojo, atskirta nuo savo vaiko Kena jaučia begalinį sielvartą, kaltę, yra palūžusi. O paguodą ir palaikymą ji randa tik pas Ledžerį Vordą, geriausią jos buvusio vaikino draugą. Jis vienintelis padeda jai išgyventi sunkiausias akimirkas ir, regis, darosi neabejingas Kenai… Moteris turi rasti būdą ištaisyti praeities klaidas ir padaryti teisingus sprendimus, kuriant naują ateitį… Tai nuoširdu, emocinga ir tikrai nepamirštama.

Antanas Šileika. „Nebaigti reikalai“, 2024 m.

Naujausiame autoriaus romane – išskirtinis pasakojimas apie Kostą Kubilinską, garsų sovietmečio vaikų rašytoją. Šios kylančios literatūros žvaigždės gyvenimą pokariu netikėtai sukompromitavo keli vokiečių okupacijos metais parašyti antibolševikiniai jo eilėraščiai. Netekęs visko, vardan kūrybos, jis pasiryžta bendradarbiauti su sovietiniu saugumu ir galiausiai savo rankas sutepa partizano krauju bei išdavystėmis. Remiantis šia istorija ir „gimė“ Antano Šileikos istorinis romanas „Nebaigti reikalai“.

Martynas Averka – jau suaugęs vyras, nebe tas, kuris lakstė paskui partizanus būdamas keturiolikos, tačiau 1959-ieji metai jį atginė į Vilnių, kur jaunas žmogus bando atrasti ramybę labai nesaugiais, neramiais laikais. Martynas turi tikslą surasti žmogų, kuris jo vaikystės metais išdavė jam svarbius žmones ir „suvesti su juo sąskaitas“.

Pažaislio vienuolyne įsikūrusioje psichiatrijos ligoninėje gydosi jo vaikystės mokytojas, partizanų „draugas“ Kostas, žmogus, kurio jis ir ieškojo. Tad Martynas žūtbūt nusiteikęs stoti su juo į akistatą…

Tai puiki knyga. Apie Lietuvą, apie laisvę, pasitikėjimą ir tikėjimą. Ir apie tuos tikruosius kovotojus, be kurių darbų šiandien pasaulis būtų gerokai tamsesnis. Perskaitykite ir įsitikinkite patys…

Shelley Read. „Tekėk lyg upė“, 2024 m.

Tai  jaudinantis romanas apie meilę, praradimą, išlikimą ir viltį. Knygos anotacijose teigiama, kad knyga patiks „Didžiojo rato“, „Keturių vėjų“ ir „Ten, kur gieda vėžiai” skaitytojams.

Vienos upės teka švelniai, kitos yra labiau pašėlusios, bet visos jos juda į priekį – tikslo link. Rašytoja Shelley Read tikrų įvykių įkvėptame romane „Tekėk lyg upė“ aprašo gyvenimo sunkumų talžomos, tačiau vidinę stiprybę pamažu atrandančios ir niekuomet nepasiduodančios veikėjos likimą. Motinystė, mirtis, vienatvė, rasizmas, meilė – tai temos, užkoduotos šios sukrečiančios knygos puslapiuose.

Septyniolikmetė Torė rūpinasi namais savo šeimos persikų ūkyje mažame Ajolos miestelyje. Ji – vienintelė likusi moteris šeimoje. Vilsonas Mūnas – jaunas paslaptingas klajoklis, palikęs savo genties žemę ir pasiryžęs gyventi taip, kaip nori. Jaunuoliams atsitiktinai susitikus, įsižiebia didelė aistra ir ne mažesnis pavojus. Nutikus tragedijai, Torei tenka palikti namus ir stoti akistaton su laukine gamta. Keičiantis metų laikams, ji pastebi besikeičianti ir pati – gamtoje pamažu atranda stiprybę ir prasmę. Ganisono upei grasinant pasiglemžti gimtąjį ūkį ir kelių šeimos kartų puoselėtą persikų sodą, Torė bando išsaugoti ne tik jį, bet ir išsigelbėti pati.

Knygos vaikams:

Rodrigo Muñoz Avia. „neTOBULIEJI“, 2023 m.

 Ši knyga – pirmoji į lietuvių kalbą išversta rašytojo Rodrigo Muñoz Avia knyga vyresniems vaikams. Ji buvo pastebėta ir įvertinta kritikų, o dabar ją gali įvertinti ir Lietuvos skaitytojai.

Ar gali egzistuoti tobulos šeimos? Aleksas mano, kad gali, ir jis gyvena būtent tokioje šeimoje – tobuloje. Knygos autorius pasakoja apie Aleksą ir jo tobulą šeimą. Berniukas joje jaučiasi kaip balta varna ir jam sunku patikėti, kad jo tėvai ir seserys yra tikros tobulybės, o jam iki to toli toli. Kaip jis galėtų pats tapti tobulu? O gal visai nereikia jam tapti tobulu? Suvokimas, kad esame (ne)tobuli, gali būti vienas vertingiausių dalykų mūsų gyvenime.

Ši knyga tiks ir patiks tiems, kas ieško lengvo ir paprasto, tačiau svarbias žinutes turinčio pasakojimo apie šeimą, jos vertybes, ryšį bei (ne)esamas paslaptis.

Ali Standish. „Neįtikėtinos Baskervilių dvaro istorijos“, 2023 m.

Knyga skirta vaikams nuo 10 metų. Joje pasakojama, kaip berniukas Artūras sulaukia kvietimo mokytis slaptoje patiems gabiausiems vaikams skirtoje Baskervil Holo mokykloje, kurioje nė neįtaria, kokie nuotykiai jo lauks. Po neįtikėtinos kelionės orlaiviu prasideda neramios dienos mokykloje. Čia vyksta vagystės, griaudi sprogimai, o baisiausia, kad šešėliuose tūno priešai, kurių vienas iš jų nori, kad Artūrą išmestų…

Mokykloje Artūras greitai susidraugauja su Irena, Džimiu ir Kišene. Draugai drąsiai neria į nuotykius ir sumanumu varžosi su pačiu Artūru. Vieną dieną visi pakviečiami prisidėti prie galingos slaptos draugijos, pasivadinusios „Dobilu“. Kiekvienas, norintis įstoti, turi išlaikyti tris išbandymus. Bet ir čia laukia netikėtumai. Artūrui pavyks atskleisti paslaptį, kuri visus įtrauks į nutrūktgalvišką nuotykį ir didžiulį pavojų. Jis su draugais mėgins įminti dingusių žmonių, pavogtų relikvijų mįsles. Galiausiai susipažins su profesoriumi Šerloku Holmsu – didžiausiu jo gyvenimo mokytoju.

 

Parengė Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Fondų organizavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Vesta Kavaliauskienė, Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: