blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip praneša Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjusi nuteistojo apeliacinį skundą, teisėjų kolegija konstatavo, kad Rokiškio teismo rūmai išsamiai ir nešališkai ištyrė byloje surinktus įrodymus ir priėmė teisėtą bei pagrįstą sprendimą. „Rokiškio teismo rūmai, nepripažindami apelianto veiksmuose būtinosios ginties, teisės taikymo klaidos nepadarė“, – konstatavo Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija.

Šių metų gegužės 19 d. Rokiškio teismo rūmai nuteisė A. M. už tai, kad jis tyčia provokavo pacientą paliesdamas jo petį, mostelėdamas ranka prieš pat veidą, ir po to smogė pacientui į veidą. Išprovokuotas ligonis spyrė sanitarui į koją, tada sanitaras dar kartą trenkė ligoniui į veidą ir į galvą. Po šių smūgių ligonis parkrito ant grindų.

Šiais A. M. smūgiais nukentėjusiajam buvo nežymiai sutrikdyta sveikata. Dėl lūžusios šaknies nukentėjusiajam buvo pašalintas dantis, jam teko kęsti skausmą, nepatogumus, tad nuteistasis turės atlyginti nukentėjusiajam padarytą neturtinę žalą – 700 eurų.

A. M. siekė įrodyti, kad jo veiksmai buvo būtinoji gintis. Tačiau teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad A. M. net tris kartus keitė savo paaiškinimus apie įvykį. Tai, teismo įsitikinimu, kelia pagrįstų abejonių dėl nuteistojo pateikiamų įvykio versijų tikrumo, tuo labiau kad visos A. M. išdėstytos įvykių versijos yra visiškai paneigtos byloje surinktais įrodymais.

Apeliantas savo skunde taip pat teigė, kad būtent nukentėjusysis yra suinteresuotas jį apkaltinti. Vis tik teismas konstatavo, kad byloje nėra jokių duomenų, kurie leistų pagrįstai manyti, kad nukentėjusysis turėtų tikslą apkalbėti nuteistąjį. Remdamasis bylos įrodymais, tokius A. M. teiginius teismas atmetė kaip visiškai nepagrįstus.

Teismas taip pat pažymėjo, kad A. M. pavartojo fizinį smurtą prieš nukentėjusįjį, sergantį psichine liga ir gydomą psichiatrijos ligoninėje. Tai jis padarė būdamas psichiatrijos ligoninės sanitaru, susipažinęs su specialiomis darbo instrukcijomis, žinodamas, kad bendraujant su agresyviai nusiteikusiais ligoniais būtina vengti konfliktų, agresijos, ramiai reaguoti į pacientų priešiškus veiksmus.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Sanitaras
Sanitaras
2021 22 spalio 18:17

Koks jums skirtumas ar tas, ar anas, ar kitas. Nesidziaukite kito žmogaus nesėkme.

Tadas
Tadas
2021 25 spalio 18:12
Reply to  Sanitaras

Nejau sumušti ligonį -sekmė o skirtumas ir džiaugsmas -nesėkmė?

Leonardas
Leonardas
2021 22 spalio 7:59

Ar čia netas eks. seimo narys iš konservų stovyklos dirbantis sanitaru?

SukamBobas
SukamBobas
2021 22 spalio 10:41
Reply to  Leonardas

Tai kad inicialai netinka…