blank
A. Stanio nuotr.

Sumažėjo pranešimų ir nusikalstamų veikų                                                     

Pernai pranešimų gauta net 18 proc. mažiau, iš viso – 3559; užpernai – 4373, o 2021-aisiais – 3526. Praėjusiais metais stebėtas nusikalstamų veikų mažėjimas, jų mažėjo taip pat 18 proc. 2023 m. registruota 340 nusikalstamų veikų, 2022 m. – 414.

„Ištyrimo rodikliai yra pakankamai geri, iš viso ištirta 69,4 proc. nusikalstamų veikų. Stengiamasi kuo daugiau bylų baigti ekonomiškesniu principu, tai yra kuo greičiau atiduoti į teismą ir mažesnėmis sąnaudomis. Vidutinis ikiteisminio tyrimo laikas yra 91 diena.

Paanalizavus, kokių nusikalstamų veikų daugiausia, išsiskiria veikos dėl smurto artimoje aplinkoje (68 veikos), dėl neblaivių vairuotojų (42), vagystės (57) ir sukčiavimai (31) – šios veikos sudaro daugiau nei pusę visų nusikalstamų veikų“, – skaičius minėjo R. Čepulis.

Vagystės ir sukčiavimai

Vagysčių skaičius rajone išliko panašus: praėjusiais metais registruotos 57 vagystės (2022-aisiais – 61), iš kurių ištirtos 31. Anot R. Čepulio, prevenciškai šioje srityje labai gerai veikia saugi kaimynystė, investavimas į technologijas, kai įsirengiamos vaizdo kameros, taip pat aplinkinių vaizdo kamerų tinklas.

Vis didesnė dalis nusikalstamų veikų nuosavybei, turtinėms teisėms keliasi į elektroninę erdvę, kur vykdomos apgaulės, sukčiavimai. Jau antri metai iš eilės skaičius išaugęs ir, tikėtina, augs. Čia policijos pareigūnai mato didžiausių grėsmių. Būtent sukčiavimų praėjusiais metais rajone registruoti 31 atvejai.

„Sukčiavimų ištyrimas praėjusiais metais siekė 19,4 proc., bet dar nemažai tyrimų atliekama šiuo metu. Tokių nusikalstamų veikų tyrimas nėra greitas ir tokias veikas ištirti nėra paprasta, nes joje dalyvauja ne vienas nusikaltėlis, pinigai pervedami iš sąskaitų į sąskaitas, dažnai ir į kitas valstybes. Nors daug prevenciškai viešinama informacijos apie sukčiavimus, deja, nukentėjusiųjų nemažėja. Sukčių išmonė yra begalinė, nors nemažai atvejų kartojasi. Kaip ir ankstesniais metais, populiari prekyba per įvairius skelbimus ir lengvabūdiškai pervedant pinigus, apgaulės būdu išgaunant duomenis, investicinės apgaulės“, – sakė R. Čepulis.

Išsamiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: