Ką reikia žinoti apie hemoraginį bėrimą?

Hemoraginis bėrimas gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Net menka dėmelė ant vaiko ar suaugusio kūno gali daug reikšti nustatant tikslią ligos diagnozę. Šis bėrimas – tai išskirtinis meningokokinės infekcijos požymis. Jis išryškėja ligai jau smarkiai progresavus.

Pasak specialistų, išsiaiškinti ar tai tikrai yra hemoraginis išbėrimas galima panaudojus paprastą stiklinę. Ją reikia prispausti ties esamu bėrimu. Jei tai bus paprastas bėrimas, prispaudus stiklinę jis išnyks, o jeigu hemoraginis – neišnyks. Papildomi meningokokinės infekcijos požymiai – karščiavimas, silpnumas, vangumas ir visa apimanti apatija.

Kuriose vietose atsiranda hemoraginis bėrimas?

Pirmieji šio tipo bėrimai atsiranda apatinėje kūno dalyje – dengia sėdmenis, šlaunis, liemenį, pilvą, kojų sulenkimo vietose, kur odą spaudžia drabužiai. Pasitaiko kraujosruvų ant gleivinių ar akių vokų. Itin grėsmingas požymis yra spartus hemoraginio bėrimo plitimas pirmosiomis ligos valandomis, nes tai gali reikšti žaibišką meningokokinės infekcijos plitimą. Net ir menkiausia dėmelė ant vaiko ar suaugusio kūno yra neišpasakytai svarbi tiksliam ligos diagnozavimui. Aiškinantis hemoraginio bėrimo priežastis, labiausiai gali padėti Lazerinis centras.

Kokie yra apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos būdai?

Svarbiausias iš visų būdų yra kruopštus asmens higienos taisyklių laikymasis. Tiesiog būtina dažnai ir švariai plauti rankas. Suaugusiems griežtai patariama nebučiuoti savo vaikų į lūpas, nekalbėti prisikišus arti vaiko veido, nečiaudėti ir nekosėti neprisidengus veido. Atsiradus peršalimo simptomams būtina dėvėti medicininę kaukę. Bendrai nesinaudoti indais, valgymo įrankiais, rankšluosčiais, nosinėmis, patalyne. Taip pat būtina reguliariai vėdinti ir valyti patalpas, kuriose esate. Rekomenduojama vengti didesnių susibūrimų, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Labai svarbu laikytis ir subalansuotos mitybos, aktyvaus judėjimo, viso to – kas palaiko ir stiprina imuninę sistemą. Įtarus meningokokinę infekciją, kad užkratas neplistų, būtina apriboti sergančiojo bendravimą su sveikaisiais.

Užs. 234

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: