Ignas Zakarauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Kada pasaulyje atsirado Feldenkraiso metodas ir kada jis atkeliavo į Lietuvą?

– Feldenkraiso metodas atsirado praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje Izraelyje mokslininko ir dziudo meistro Mošės Feldenkraiso dėka. 1955 m. Tel Avive jis pradėjo vesti Feldenkraiso ATM pamokas (Awareness through movement), o po pasaulį po mokytojų kursų San Franciske 1975 m. bei Amherste 1980 m. Lietuvoje šis metodas yra naujas, neskaitant kviestinių mokytojų iš užsienio, oficialiai reguliarios pamokos vyksta tik keletą metų.

Ar Jūs vienas pirmųjųLietuvoje pradėjote praktikuoti šį metodą? Kaip pats apie jį sužinojote ir kiek laiko prireikė jį įvaldyti?

– Apie Feldenkraiso metodą pirmą kartą sužinojau prieš 20 m., studijuodamas kineziterapiją. Domėjausi viskuo, kas gali padėti žmogui geriau jaustis, judėti. Taip internete užtikau Mošės Feldenkraiso knygą. Nuo pat pradžių mane patraukė jo idėjos, galimybė mokytis per judesį, keistis. Pirmą kartą jo idėjas pristačiau paskaitoje „Sveiko judėjimo laisvė“ 2008 m.

Kadangi jaučiau poreikį geriau suprasti šį metodą, pradėjau mokytis Austrijoje. Per 4 m. teko mokytis iš geriausių šio metodo mokytojų, atvykusių iš įvairių kraštų, turinčių 30 m. ir didesnę patirtį. Kuo daugiau pats praktikavau, tuo geresnis suvokimas formavosi, kaip tai perteikti žmonėms. Žinoma, kaip M. Feldenkraisas sako, tobulėjimui nėra ribų.

Ar jau atrado žmonės šį metodą, ar dar tik pradeda domėtis?

– Po truputį vis daugiau žmonių susidomi, dalijasi su kitais. Dar nėra M. Feldenkraiso knygų lietuvių kalba (tik vienas skyrius knygoje „Smegenų gebėjimas gyti“), todėl žinia sklinda per internetą ir iš žmonių lūpų.

Kviečiu visus norinčius išmėginti šį nuostabų metodą. Patirkite, atraskite kitokią judesio-gyvenimo kokybę: ar tai būtų sportas, hobis, kasdieninė veikla, sveikatos negalavimai. Feldenkraisas nėra dar viena judesio alternatyva, bet būdas gerokai pagerinti judesio, emocijų, mąstymo bei gyvenimo kokybę: per daugelį metų šis metodas padėjo tiek turintiems sunkių judesio, pažinimo, mąstymo, emocijų sutrikimų, tiek sportininkams, dainininkams, muzikantams, jogą ar kitą veiklą praktikuojantiems žmonėms.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: