„Daugiabučiuose gyvena didžioji dalis kauniečių, todėl priedangų įrengimas juose yra būtinas. Esame iš arti susipažinę, kaip turimus resursus išnaudoja Lenkija, Suomija, miestai partneriai Ukrainoje. Jų žinias bei patirtis pasitelkėme ir ruošdami šią iniciatyvą. Tai žingsnis link geresnės savivaldybės gyventojų parengties ekstremalioms situacijoms ir būdas pagerinti miesto bendruomenės saugumą“, – pranešime cituojamas Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Pasak savivaldybės, į paramą pretenduoti galės trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas. Daugiabutyje gali būti ir negyvenamųjų patalpų – prekybos, administracinių, viešojo maitinimo ir kitų. Iš gyventojų gautas paraiškas nagrinės specialiai tam sudaryta darbo grupė.
Kauniečiai, padedant miestui, daugiabučiuose galės įsirengti papildomus avarinius išėjimus iš priedangų, sustiprinti ar pagal poreikį naujai pastatyti jų apsaugines konstrukcijas. Taip pat finansavimas apims geriamojo vandens tiekimo, saugojimo ir nuotekų šalinimo, oro filtravimo sistemų bei avarinio apšvietimo įrengimą. Kartu galės būti sutvarkyta elektros instaliacija su galimybe pajungti autonominį energijos tiekimo šaltinį.
Skirti lėšas šiai iniciatyvai numatyta dar šiemet.
Šiuo metu Kaune yra 287 priedangos, kurios galėtų suteikti trumpalaikę apsaugą maždaug trečdaliui gyventojų. Miesto skaičiavimais, iš 304 tūkst. nuolatinių savivaldybės gyventojų maždaug 74 proc. kauniečių gyvena daugiabučiuose.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juokas
2024 25 balandžio 12:22

Tai vis delto karas bus? Kaip 1941 metais Rusija apsupta is visų pusių. Reiškia iš pradziu bus 1941 o paskui 1945 , todel ir priedangų reikia.

Rekomenduojami video: