Ritos Grigalienės nuotr.

Gruodžio 16-ąją Obelių bendruomenės namuose surengta popietė „Einame kartu“. Salė vos sutalpino tuos, kurie ėjo kartu su muziejaus istorijos entuziastų komanda. Žmonės, kurie prisidėjo prie eksponatų papildymo, istorijos faktų rinkimo, renginių organizavimo ir kitais būdais, yra panašūs į muziejaus įkūrėją Andrių Dručkų, kurio surinkta kolekcija tapo muziejaus pagrindu. Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, svečiavęsis padėkos popietėje, A. Dručkų pavadino žmogumi-legenda, partizanu-muziejininku.

Ir jauni, ir vyresni

Muziejus Obeliuose vadinamas pilietiškumo židiniu, kuris pirmiausia pasitarnauja jaunosios kartos vertybių puoselėjimui. Muziejų sveikino jaunieji Jurgio Kairio skautų draugovės nariai, jų vadovė Eleonora Baršienė. Daug bendrų veiklų muziejus vykdė kartu su Obelių gimnazija. Nepamiršo šventėje apsilankyti ir šios ugdymo įstaigos direktorė Neringa Ragelienė. Daug prie muziejaus veiklos prisideda A. Dručkaus vaikų ir anūkų įkurta asociacija „Andriaus Dručkaus iniciatyva“, tęsianti giminaičio pradėtą veiklą. Žiūrovų eilėse įsikūrė ilgametė A. Dručkaus bendražygė Elena Kazlauskaitė, A. Dručkaus anūkas Mantas Kelečius bei kiti giminaičiai. Neapseita be politikų, iniciatyvių krašto žmonių, visuomenininkų.

Su muzika ir vaidinant

Iš tiesų sudėtinga išvardinti visus, prisidėjusius prie šventės dovanomis bei gražiais žodžiais. Salų dvaro teatro aktoriai papasakojo apie partizanišką gyvenimą ir jo prasmę. Jiems antrino Rokiškio kultūros centro tremtinių choras „Vėtrungė“, kurio nariai dalijosi tremties patirtimis. Bendrai dainai, susikibus rankomis, subūrė bei gerą nuotaiką skleidė Naujosios Vilnios kultūros centro tautinės muzikos kapelija, kurios vadovas – kraštietis Dainius Petručionis.

Muziejus – atvirukuose, knygose, spaudoje

Popietėje buvo galima įsigyti knygą „Mergaitė su šautuvu“, kurios autoriai – Marius Marcinkevičius bei Lina Itagaki. Nors knyga yra grožinė, bet pasakojimas grįstas tų laikų liudininkų ir laisvės kovotojų prisiminimais, buvusios partizanų ryšininkės pasakojimais. Knygos autoriai kaip iliustracijomis pasinaudojo muziejaus informacija bei eksponatais. Be to, svečiai apžiūrinėjo atvirukus su muziejaus nuotraukomis, kalendorių su Obelių vaizdais, vartė „Gimtąjį Rokiškį“, kurio puslapis skirtas muziejaus sukakčiai.

Renginyje demonstruotos skaidrės iš muziejaus gyvenimo, klausytasi profesoriaus Vytauto Landsbergio kalbos apie Laisvės kovų istorijos muziejų įrašo. Sveikinimai bei linkėjimai buvo tarsi ne vien jubiliejui skirti, bet išsakyti kaip metų apibendrinimas, viena didelė padėka bei linkėjimas eiti visiems kartu ir toliau.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: