R. Keliuotytės nuotr.

Rokiškyje nauji inkilai paukščiams

Minėdami Žemės dieną, Rokiškio krašto muziejaus darbuotojai kovo 22 d. nuo 11 iki 13 val. vaikams rengia smagų edukacinį renginį „Paukščių balsai“. Kaip „Gimtajam…“ sakė muziejininkė Laima Klasinskienė, vaikams parengtas spektaklis ir inkilėlių dirbtuvėlės. „Vaikai kartu su muziejaus darbuotoju Romualdu Kaminsku galės gaminti inkilėlius paukščiams. Jie sužinos, kokiems sparnuočiams, kokie inkilėliai tinka, kur geriausia juos iškelti“, – pasakojo L. Klasinskienė.

Vaikai susipažins su įvairiabalsėmis paukščių giesmėmis. Muziejaus darbuotojai parengė specialų įrašą, kuriame įrašyti populiariausių paukščių balsai. Kartu patikrins, ką vaikai žino apie mūsų šalies sparnuočius.

Mažieji dalyviai dirbtuvėlėse galės gaminti ne tik inkilėlius, bet ir paukštelius – kas iš siūlų, popieriaus, kas iš kitokių medžiagų.

Pasak L. Klasinskienės, jeigu leis oro sąlygos, dirbtuvėlėse pagaminti inkilėliai iš karto bus iškelti dvaro parko medžiuose, tačiau jei oras bus prastas, inkilų kėlimas vyks vėliau.

Galbūt nauju inkilėliu pasipuoš ir daugiausia jų turintis parko medis, nors, kaip pastebi L. Klasinskienė, kai vienoje vietoje atsiranda daug inkilėlių, paukščiai į juos nebesirenka.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie