15min.lt nuotr.

Didesnė atsakomybė pacientams

Pasveikimo faktui konstatuoti šeimos gydytojui nebereikia skirti papildomos konsultacijos: toks asmuo laikomas pasveikusiu, praėjus 10 dienų nuo izoliacijos pradžios, tad sutaupytą laiką medikai gali skirti kitų pacientų gydymui.

„Pagal šį sprendimą didesnė atsakomybė perduodama pacientui. Anksčiau šeimos gydytojas registruodavo susirgimą, nuolat sekdavo pacientą ir, praėjus izoliacijos laikotarpiui, fiksuodavo paciento pasveikimą. Dabar pacientas, susirgęs COVID-19 infekcija, kuris gerai jaučiasi ir kuriam nereikia nedarbingumo pažymėjimo, pats sąmoningai izoliuojasi ir pasiskaičiavęs izoliacijos terminą (10 dienų nuo simptomų pradžios dienos, jei jau jaučiasi sveikas, ar 7 dienos nuo PGR testo atlikimo, jei ligos forma besimptomė) gali palikti izoliacijos vietą“, – sakė VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė.

Pagal paciento pageidavimus

Tiesa, pasveikimo nuo COVID-19 ligos faktą esveikata.lt sistemoje gydytojas pažymėti galės ir toliau, jei to pageidaus pats pacientas – tuo tikslu jis turės užsiregistruoti atskirai šeimos gydytojo konsultacijai.

„Pacientas, kuris blogai jaučiasi ar kuriam reikia nedarbingumo pažymėjimo, turi susisiekti su savo gydymo įstaiga. Paliekama galimybė pacientui kreiptis į šeimos gydytoją ir dėl pasveikimo fakto užregistravimo, bet tai jau nėra privaloma. Jei pacientas saviizoliacijos metu pasijunta blogai, jis visuomet gali kreiptis pas savo gydytoją“, – pridūrė D. Kondratenkienė.

Vis dėlto, jei nuo COVID-19 ligos pasveikęs pacientas buvo gydytas ligoninėje, šios sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas arba šeimos gydytojas (jei gydymas buvo tęsiamas ambulatoriškai) esveikata.lt sistemoje turi įrašyti informaciją apie pasveikimą.

Išsamiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: