Danutė Baronienė: visi mes atsakingi už žemės taršą. R. Keliuotytės nuotr.

Išsiaiškinti, kas kišama į krosnis ir katilus, – sunku

Pokalbį Žemės dienos proga apie Rokiškio rajono aplinkosaugos situaciją, taršą, pažeidėjus ir baudas su D. Baroniene pradėjome nuo tų visų, atrodytų, smulkmenų: nuo atliekų deginimo, kuro kokybės…

Kaip sako D. Baronienė, nors mūsų rajone nėra nei daug pramonės, nei intensyvios žemdirbystės, tačiau taršos fiksuojama. „Įmones kontroliuojame, yra nustatyti tiek oro, tiek nuotekų tvarkymo normatyvai. Pagal išmestus taršos kiekius galime kontroliuoti įmones, o gyventojus sudėtingiau – jų kontrolė minimali, normatyvai nereguliuojami įstatymų. Kaipgi suseksi, kas kišama į krosnis ar katilus individualiuose būstuose, garažiukuose, nebent gauname pranešimus apie galimus pažeidimus“, – pasakoja specialistė.

Visi pastebime, kaip prasidėjus šildymo sezonui iš kaminų rūksta įvairios spalvos dūmai – net kvapą gniaužia. „Žmonės kūrena tuo, ką turi ir kiek pinigų turi. Vieni perka malkas, kiti atraižas, treti briketus, o kai kurie labai nekokybiški, iš jų susidaro daug atliekų, teršiasi kaminai, todėl kartais užsidega“, – komentuoja D. Baronienė.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie