Tomas Malevičius (kairėje), Antanas Taparauskas ir Laura Stulgienė.

„Policijos rėmėjai dažniausiai dirba aktyviose pajėgose, ekipaže su policijos pareigūnais, taip pat ir įvairiuose renginiuose, miesto šventėse, kur padeda užtikrinti viešąją tvarką. Šiuo metu policijos pareigūnams Rokiškio rajone talkina 14 policijos rėmėjų, pernai prisijungė trys nauji“, – sakė Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis.

Kas yra policijos rėmėjas? Kaip juo tapti?

Savanoriška veikla

Policijos rėmėju gali tapti ne jaunesnis kaip 18 metų mokantis lietuvių kalbą Lietuvos Respublikos pilietis ar mūsų šalyje nuolat gyvenantis kitos Europos Sąjungos valstybės narės pilietis, turintis ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, pagal asmenines ir moralines savybes tinkantis būti policijos rėmėju.

Norintis tapti policijos rėmėju asmuo pateikia prašymą policijos įstaigos ar jos struktūrinio padalinio vadovui. Prieš įrašant asmenį į policijos rėmėjų sąrašą, tikrinama, ar pretendentas atitinka policijos rėmėjams keliamus reikalavimus. Atitinkančiam reikalavimus asmeniui organizuojamas mokymas, jį baigęs, šis asmuo laiko egzaminą.

Policijos rėmėjai padeda dirbdami Lietuvos policijos pareigūnams. Pagrindiniai rėmėjų uždaviniai yra talkinti policijai užtikrinant konstitucines žmogaus teises ir laisves, padėti palaikant viešąją tvarką, visuomenės rimtį ir teisėtvarką. Policijos rėmėjai privalo išdirbti 36 valandas per metus.

Gerokai viršijo valandų skaičių

Nors policijos rėmėjams privaloma išdirbti 36 valandas per metus, rajono vicemeras Antanas Taparauskas gerokai viršijo privalomą limitą ir buvo aktyviausias policijos rėmėjas praėjusiais metais.

„Policijos darbas visada atrodė ypatingas – padėti žmonėms spręsti įvairias situacijas, gilintis į nusikalstamas veikas, jas išaiškinti. Gyvenimas pasisuko kita linkme, tad svajonė būti policininku taip ir liko svajone, bet kai tik atsirado galimybė svariau prisidėti prie policijos veiklos – įstojau į rėmėjus. Tai buvo 2020 m. gegužė. Jei neklystu, pernai išdirbau apie 60 valandų. Tiesiog pasitaikė daugiau laisvesnių savaitgalių, dieną buvau paskyręs ir savo atostogų metu“, – pasakoja A. Taparauskas.

Kaip rėmėjas pareigūnams jis talkino įvairiose vietose. „Karantino metu su policijos pareigūnais užtikrinome įvažiavimų ir išvažiavimų iš miesto kontrolę, teko budėti renginių, švenčių metu, o dažniausiai dirbame ekipaže ir reaguojame į įvairius iškvietimus. Užduočių irgi yra tekę įvairių – automobilių stabdymas, eismo srautų reguliavimas ir saugumo užtikrinimas prie perėjų rugsėjo pirmąją savaitę, nusikaltėlių paieška“, – sako A. Taparauskas.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: