Asmeninių archyvų nuotr.

Iš viso Lietuvoje akcijoje dalyvavo daugiau nei keturiasdešimt įvairių maitinimo įstaigų, kurios pavaišino daugiau nei 3500 senjorų.

Pavaišino daugiau nei planavo

„Planavome pavaišinti 150 senjorų, bet planą viršijome – pavaišinome 170. Norėjome, kad senjorai pasijustų ypatingi, tad Cepelinų dieną rūmų lankymas jiems nekainavo, ne tik vaišinom juos cepelinais, bet ir supažindinome su atsinaujinusiais dvaro rūmais“, – sakė Salų dvaro rūmų valdytoja Birutė Dapkienė.

B. Dapkienė namuose cepelinus gamina retai. „Gal kartą per penkerius metus. Pastarieji treji metai atėmė galimybę šeimininkauti namuose, o ką jau kalbėti apie cepelinus. Jaunystėje teko išvirti cepelinų „košę“, nes cepelinus sudėjau į neužvirusį vandenį ir visus, kiek buvo… Arčiau širdies man tradiciniai cepelinai: pagrindas bulvių tarkių, o su įdarais galima varijuoti. Teko skanauti cepelinų su špinatų, bananų įdarais. Pasiilgstu mamos cepelinų su varške ir kmynais. Skaniausias man riebiausias padažas – rūkytų lašinukų, svogūnų, lauro lapo ir grietinės. Teko skanauti česnakų su grietine ir petražolėmis padažo“, – pasakojo B. Dapkienė.

Penkios dešimtys

Senjorus vaišino ir „Neringos svetainė“. „Pavaišinome 25 senjorus, išvirėme jiems 50 cepelinų, vaišinome ir sultimis. Visada smagu jungtis prie akcijų ir padaryti gera kitiems, ne tik gauti naudos sau. Esu toks žmogus, stengiuosi ir kitus pradžiuginti. Juk ne kiekvienas senjoras gali sau leisti papietauti kavinėje ar restorane“, – sako „Neringos svetainės“ įkūrėja Neringa Mikalkėnienė.

Jai pačiai teko ragauti įvairių cepelinų. „Teko ir ragauti, ir gaminti tiek aliejuje virtų, tiek vadinamųjų tinginių cepelinų, bet savo svetainėje verdu tik tradicinius lietuviškus su mėsa ir varške. Cepelinus virti tenka dažnai, net tris kartus per savaitę, tad jų tik ragauju, nebevalgau“, – šypsosi pašnekovė.

Cepelinus tiesiog išnešė

Sekmadienį cepelinus virė ir „Pupelė“, tačiau prie „Riebaus katino“ akcijos nesijungė. Dviejų cepelinų porcija čia kainavo 8 Eur. Cepelinai nemaži, dažnam pasisotinti pakanka ir vieno už 4 Eur.

„Sekmadienį nemažai žmonių rezervavo cepelinus iš anksto, tad 12.30 val. jų jau nebeturėjome, nors buvome išvirę dvigubai daugiau nei darbo dieną. Cepelinus verdame 2–3 kartus per savaitę. Namuose šį kartą cepelinų nevirėme – su šeima pietavome „Pupelėje“, – sakė „Pupelės“ savininkė Laura Viduolytė-Pupelienė.

Pasak jos, gamindamas cepelinus gali eksperimentuoti: „Įdaras gali būti mėsos, varškės, rūkytos šoninės, grybų, daržovių. Man labai patinka cepelinai su grybų įdaru. Įdomesnis pasirinkimas cepelinus užkąsti jalapenais ar raugintais agurkėliais. Aš kartais taip ir valgau. Artimieji bei draugai juokiasi, būna ir tokių, kurie susigundo paragauti. Skaniausias padažas – spirgučių. Bet gali būti įvairūs: spirgučių, rūkytos šoninės, sviesto ir grietinės, grybų, grietinėlės su krapais“, – pasakoja pašnekovė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Atsakymas daugeliui į klausimą
Atsakymas daugeliui į klausimą
2024 5 vasario 13:29

Įsikūriusi Picerija Maximoje taippat senjorų nevaišino.Porcija cepelinų kainavo 6 eurai. Gėda.

Tadas Blinda
Tadas Blinda
2024 11 vasario 12:39

Pupele senjoru nevaisino, bet straipsnyja vietos, receptu ir komentaru bene daugiausiai vietos skirta buvo?

Rekomenduojami video: