blank

Pernai dirbtuvių metu Ukrainos žmonėms buvo pagaminta daugiau nei 2500 žvakių.

„Šiais metais lyg ir neplanavome gaminti išgyvenimo žvakių, organizuoti dirbtuvių, tačiau sulaukėme daugybės klausimų. Žmonės sakė, kad turi sukaupę priemonių žvakių gamybai, ir klausė, ar priimsime. Tai paskatino vėl imtis šios veiklos. Pastūmėjo ir J. Keliuočio viešosios bibliotekos paskelbta akcija rinkti priemones žvakių gamybai. Priemonės būtų keliavusios į Vilniaus nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Su J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktore Daiva Vilkickiene nusprendėme: kam vežti visa tai į Vilnių, kai mes patys galime pagaminti. Biblioteka per visus savo poskyrius renka priemones, o KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Rokiškio 506-uoji pėstininkų kuopa organizuoja patį gamybos procesą. Tad bendromis jėgomis ir įgyvendinsime šias dirbtuves“, – pasakoja kuopos seržantas Mantas Griškevičius.

Išgyvenimo žvakių gamybai reikalingi įvairūs žvakių likučiai. Tiesa, po praėjusių metų dirbtuvių pastebėta, kad kapinių žvakių parafinas nekokybiškas ir skleidžia blogą kvapą. Taip pat žvakių gamybai netinka techninis parafinas. Žvakėms reikalingos ir įvairios metalinės skardinės. Pageidautina, kad jos būtų švarios ir paruoštos žvakių gamybai.

„Norėčiau akcentuoti, kad šios žvakės dažniau minimos kaip apkasų žvakės, o ne išgyvenimo žvakės, visgi jos nėra tik kariams skirtos, bet ir Ukrainos žmonėms, po agresorės raketų atakų netenkantiems šilumos šaltinio. Būtent tokios žvakės bent jau iš dalies gali padėti išgyventi artėjančią žiemą, sušilti, pasišildyti maistą ir pan.“ – sako M. Griškevičius.

Dirbtuvės vyks gruodžio 16 d 10 val. Po jų, 15 val., suplanuotas aukcionas.

„Bendraujame su Šarūnu Jasiukevičiumi, „praeities žvalgu“. Visi pinigai, surinkti aukciono metu, žvakės ir kitos aukos bus perduotos būtent jam, o jo organizacija „Media Lab“ pasirūpins perdavimu Ukrainos labdaros organizacijoms. Šios paskirstys ten, kur labiausiai reikia. Beje, Š. Jasiukevičius tiesiogiai bendradarbiauja su Ukrainos kariniais daliniais, stengiasi įvykdyti jų prašymus, o šiuo metu didžiausias prašymas – dronai. Tikiuosi, kad aukciono metu surinkti pinigai svariai prisidės prie jų įsigijimo ir perdavimo Ukrainai“, – tikina pašnekovas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: