Matematika

Viltė KUNDELYTĖ

Pasiruošimas egzaminui reikalavo daug pastangų ir kantrybės, bet ir nesitikėjau, kad bus lengva. Karantinas viską apsunkino, tačiau stengiausi išnaudoti kiekvieną laisvą minutę ir skirti ją mokslams. Konsultavausi su klasiokais, kartu sprendėme praėjusių metų egzaminų uždavinius ir su nerimu laukėme egzamino dienos. Vos gavusi užduotis jas peržvelgiau, iš pirmo žvilgsnio pasirodė, kad jos nesunkios, tačiau, kai pradėjau gilintis, supratau, kad šių metų egzaminas yra iš sunkiausių, gal net pats sunkiausias. Tikėjausi, kad bus atsižvelgta į situaciją ir užduotys bus lengvesnės. Lietuvių ir anglų kalbų egzaminai sekėsi neblogai, nekantrauju sulaukti rezultatų. Paskutinis biologijos egzaminas, tikiuosi, praeis sklandžiai, o užduotys nebus sudėtingos.

Sigita GAVORSKYTĖ


Karantinas situaciją pasunkino, bet pasiruošimas egzaminams vyko intensyviai. Mano motyvacija sustiprėjo, nes mokytis savarankiškai ir be mokytojo šalia yra itin sunku. Esu dėkinga, kad turime nuostabią ir reiklią matematikos mokytoją, kuri sugeba mus paspausti ir kartais nuraminti, skatina nepasiduoti panikai. Matematika nėra mano stiprioji sritis, stengiausi skirti jai daug laiko ir jėgų. Kiti egzaminai nekelia tiek streso, kiek šis. Atsivertusi užduotis pirmiausia stengiausi suvaldyti nerimą, kuris man pakiša koją tokiose situacijose. Užduotys pateiktos sudėtingai, nebuvo lengva iškart suprasti, ko reikalauja sąlyga. Didesnių netikėtumų nekilo. Dėl lietuvių kalbos ir anglų kalbų egzaminų jaučiuosi rami, manau, sekėsi neblogai.

Istorija

Titas MAKŠIMAS

Man istorijos egzaminas buvo paskutinis, tad jam intensyviausiai ruošiausi per ilgąjį savaitgalį kartodamas visą istorijos kursą. Stengiausi koncentruotis į esminius istorinius faktus bei per daug nesigilinti į vieną temą, nes istorijos kursas labai platus ir per tris dienas į viską įsigilinti neįmanoma. Visos reikiamos temos jau buvo išanalizuotos ir suprastos istorijos pamokose, tad ruošiantis teko tik susisteminti jau žinomą informaciją.
Egzaminas nebuvo sunkus, tačiau jis nebuvo ir toks, kokio tikėjausi. Keista, bet šių metų egzamine buvo sunkiau atsakinėti į testo klausimus, negu nagrinėti šaltinius. Daugumą atsakymų buvo galima atrasti pateiktuose šaltiniuose, tad konkrečių faktų, žinių reikėjo mažai. Po egzamino jaučiu tam tikrą atsipalaidavimą. Pagaliau viskas padaryta, viskas parašyta. Pagaliau galiu džiaugtis vasara ir nebekvaršint galvos sausais faktais. Užsitęsęs mokymosi laikotarpis tikrai išsekino, tad finišo tiesiosios, paskutinio valstybinio brandos egzamino tikrai laukiau. Iškart jam pasibaigus su drauge susikrovėme daiktus ir kelioms dienoms išvykome į gamtą. Gera ryte griebti ne vadovėlį, kuris galvą apsunkina nusibodusiais faktais, o įkvepiantį, įdomų romaną.

Rokiškio abiturientai apie praėjusius pirmuosius egzaminus

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie