Lietuvių kalbos egzaminas: įvairios nuotaikos

Praėjusio pirmadienio ankstyvą rytą rajono abiturientai rinkosi laikyti valstybinio ir mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino. Prieš svarbų išbandymą tarp abiturientų tvyrojo įvairios nuotaikos: nuo padrąsinimų, kad viskas bus gerai, iki liūdesio gaidelių dėl baigiamos mokyklos ar koronaviruso įtakos mokslams.

Deimantė Kriukelytė

Iš pradžių temos sukėlė lengvą šoką. Pasirinkau literatūrinę temą „Kartų santykiai literatūroje“. Susikoncentravau, susidėliojau mintis ir viskas pylėsi kaip iš pypkės. Nežinau, ar tai dėl įdėto darbo, ar tiesiog išpuolė sėkminga egzamino diena. Darbas buvo sklandus, su visomis egzamino detalėmis užtrukau tris valandas. Prieš žinių patikrinimą baiminausi, kad nebūsiu tinkamai pasiruošusi, nes karantino laikotarpiu buvo dingusi motyvacija mokytis, buvo sunku susikoncentruoti ties svarbiais dalykais, valdyti mintis, ypač tuomet, kai už lango šviečia saulė bei alina karštis. Laukia dar keturi egzaminai: anglų, rusų kalbų, matematikos ir istorijos. Daugiausia nerimo kėlė šis lietuvių žinių patikrinimas. Matematika taip pat šiek tiek baugina, bet tikėkimės geriausio.

Iveta Kubiliūtė

Baigiau rašyti likus dešimčiai minučių iki egzamino pabaigos, laiko pakako, pats „viduriukas“. Egzaminas pasirodė vidutinio lygio, nei per daug lengvas, nei per daug sunkus. Su vienais autoriais buvau labiau susipažinusi, su kitais mažiau. Reikėjo laiko apmąstymams, bet susitvarkiau. Pasirinkau literatūrinę temą „Kartų santykiai literatūroje“. Dėl pasiruošimo egzaminams kilo problemų, teko daug dirbti savarankiškai, daugiau nei mokykloje. Vis dėlto nuotolinis mokymas nebuvo tragedija, po kurio laiko mokytojai patys neblogai susitvarkė su technologijomis, mokymas vyko sklandžiau. Laikysiu dar keturis egzaminus. Didžiausią nerimą kelia chemijos ir matematikos egzaminai, tvirčiau jaučiuosi dėl anglų ir biologijos.

Kamilė Seibutytė

Egzaminas pasirodė sunkus. Temos nelengvos, pasirinkau rašyti „Švenčių reikšmė literatūroje“. Sudėtinga tema, susidūriau su sunkumais, nes nėra tiesioginių švenčių literatūroje, kiekvienas turbūt tai interpretavo savaip. Laiko pakako, išėjau likus 20 min. iki egzamino pabaigos. Manęs dar laukia trys egzaminai – biologijos, anglų kalbos ir matematikos. Artimiausias – šį trečiadienį, anglų kalbos. Nesu užtikrina nė dėl vieno egzamino, jaučiuosi visiškai pasimetusi. Geri orai, mokymasis namuose ir nuotolinės konsultacijos menkai tepadėjo pasiruošti. Tikiuosi, kiti egzaminai seksis kur kas lengviau.

Žiedė Kirstukaitė

Išnaudojau visą egzaminui skirtą laiką. Kai pamačiau temas, truputį išsigandau, bet minčių dėstymas nestrigo. Pasirinkau rašyti samprotavimą tema „Ar menas gali paveikti tikrovę“. Teko pasinaudoti ir kompiuteriu, paanalizuoti Maironio eilėraščius. Labai laukiu rezultatų, tikiuosi geriausio. Pandemija įnešė labai daug sumaišties. Dalis mokytojų buvo tiesiog nepasiruošę nuotoliniam mokymui. Mokiniai irgi pasimetę. Kiek pats įdėjai pastangų per tuos tris mėnesius, tiek ir turėsi. Gaila, kad teko dirbti būtent tokiu būdu. O pedagogams, kurie nuoširdžiai stengėsi dėl abiturientų, tariu ačiū. Kitas egzaminas, anglų kalbos, laukia trečiadienį. Jau išlaikiau muzikos egzaminą nuotoliniu būdu, rinkausi matematiką, istoriją. Jaučiuosi pasiruošusi visiems, išskyrus matematikai. Juokauju, kad ten jau kaip Dievas duos.

Modestas Baltrūnas

Užtrukau daugiau nei tikėjausi, rašiau visą skirtą laiką, baigiau likus kelioms minutėms iki pabaigos. Pasirinkau literatūrinę temą – „Švenčių reikšmė literatūroje“. Laiko užteko ir į žodyną pažiūrėti, ir prie kompiuterio prisėsti pasitikslinti kūrinio. Egzamino temos buvo pakankamai lengvos, tik iš pirmo žvilgsnio pasirodė kiek sunku, bet pasukus galvą ir prisiminus skaitytus kūrinius viskas grįžo į savas vėžes. Ruošiausi likus kelioms dienoms iki egzamino, kaip ir daugelis abiturientų. Koronavirusas nesutrukdė, nuotoliniu būdu teko daugiau pasimokyti savarankiškai, todėl ir daugiau informacijos išliko. Manęs dar laukia keturi egzaminai. Prisibijau biologijos, nes turės daugiausia įtakos mano stojimo balams. Nė dėl vieno egzamino nesu užtikrintas, bet tikiuosi geriausio.

Anglų kalbos egzaminas: „jaunieji kolonistai“ – ramūs

Trečiadienį abiturientai laikė anglų kalbos egzaminą. Kaip ir kasmet, populiariausias išlieka būtent anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas, šiemet šalyje jį rinkosi 18 653 kandidatai.

Vakarė Mažeikytė

Egzaminui jaučiausi gerai pasiruošusi, nes turiu puikią mokytoją Ireną Laužadienę. Ji labai stengėsi mus parengti. Labiausiai baiminausi dėl rašinio temos, tačiau sužinojusi, kad teks rašyti apie nuotolinio mokymo pliusus ir minusus, nurimau – tema aktuali. Kitos egzamino dalys buvo panašaus lygio kaip ir praėjusiais metais, todėl panikos nekilo.

 

Greta Minkevičiūtė

Jaučiausi tvirtai pasiruošusi, nes pastaruosius kelerius metus dirbau su nuostabia mokytoja Irena Laužadienę, kuri buvo ypač griežta ir kritiška. Anglų kalba stipriai įsišaknijusi mūsų kasdienybėje, įpratome naudoti slengą, lietuviškus-angliškus sakinius. Galbūt „jaunieji kolonistai“ nėra labai patrauklūs lietuvių kalbos mokytojoms ar vyresnei kartai, bet tai padeda mums gerai išlaikyti egzaminus ir perprasti kalbą intuityviai.

Toks natūralus santykis su anglų kalba leido išlikti ramiai egzamino metu. Klausymo, skaitymo užduotys buvo vidutinio sudėtingumo, kai kurios, sakyčiau, lengvos. Kaip ir buvo tikėtasi, laiško ir esė temos siejosi su koronavirusu, todėl aktualumo nestigo, buvo įmanoma išsiplėsti. Aišku, išlieka tikimybė suveikti žmogiškajam faktoriui – galbūt kai ką praklausiau ar netinkamai interpretavau. Vis dėlto tikiu, kad platesniu kontekstu tai mažai ką keičia.

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NsmJurga Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Jurga
Jurga

Idomu, kodėl visados yra klausiama tik Romuvos padalinio mokinių nuomonė? 🤔

Nsm
Nsm

Todėl, kd ten visi geriausiai mokinasi…