Anot Igno Butėno, kavos ragavimo čempionato taisyklės yra paprastos, tačiau pasiruošimo reikia nepaprasto. I. Butėno archyvo nuotr.

Aukšto lygio

Dienos be kavos neįsivaizduojančius mėgėjus ir profesionalus vienuoliktasis festivalis šiemet kvietė atrasti 800 kavos veidų. Varžybų metu profesionalūs baristai (kavaviriai) ir kavos entuziastai savo įgūdžius demonstravo trijuose čempionatuose. Naujuoju kavos ragavimo čempionu tapo ne kavos profesionalas, o programinės įrangos inžinierius kavoliškėnas I. Butėnas, šiuo metu gyvenantis sostinėje. Birželio pradžioje jis gins Lietuvos garbę Berlyne (Vokietija) vyksiančiame pasaulio čempionate.

„Kavos festivaliai – ne naujiena. Šis rengtas jau 11-ąjį kartą. Renginys išties aukšto lygio – jį prižiūri pasaulinės kavos organizacijos, kurios atsakingos už tuos konkursus. Organizatoriai įsipareigoja laimėtojus nuvežti į pasaulio čempionatus. Šį kartą kaip laimėtojas vyksiu į ragavimo čempionatą Berlyne ir atstovausiu Lietuvai. Noriu, kad apie tokius renginius sužinotų kuo daugiau žmonių. Būtent šį festivalį vertinu kaip vieną iš dešimties geriausių kavos konkursų Europoje“, – pasakojo I. Būtėnas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie