Ignas Totilas

Kristaus amžiaus (33 m.) gruodyje sulauksiantis Rokiškio apylinkės teismo teisėjas, panevėžietis Ignas Totilas, šį pavasarį pirmą kartą užsivilkęs teisėjo mantiją, tapo „imigrantu“  – prisijungė prie Rokiškio teisėjų komandos ir kolegų buvo sutiktas labai šiltai bei pasiūlyta visokeriopa pagalba. Tai, kad Rokiškyje jį mažai kas pažįsta, nėra čia giminių ar draugų, teisėjo manymu, – didelis  privalumas. O tai, kad sapnuose jis kartais narplioja konkretų baudžiamąjį procesą, – nieko neįprasto: apie ką dieną galvoji, tą ir sapnuoji. Baudžiamosios teisės magistrą, teisėją I. Totilą kalbina „Gimtojo…“ korespondentė Aldona Minkevičienė.

– Kodėl rinkotės Rokiškį: miestą, nuo Panevėžio nutolusį beveik 100 kilometrų?

– Baigęs teisės studijas M. Romerio universitete dirbau Panevėžio apylinkės, vėliau – Panevėžio apygardos teismuose teisėjo padėjėju. Išsilaikęs teisėjo egzaminus užpildžiau pageidavimą į dvi vietas: Rokiškį ir Pasvalį. Pasirinkau Rokiškį. Rudenį vyks teisėjų atranka dirbti Panevėžyje, bet anksčiau nebuvo laisvos vietos.

– Nusivylėte pirmą kartą atvažiavęs? Ar jau anksčiau Rokiškyje esate buvęs?

– Kadaise vaikystėje buvau su tėvais pas jų draugus. Prieš paskyrimą atvykau pasikalbėti. Patiko kolektyvas, labai šiltai priėmė, pasiūlė visokeriopą pagalbą. Ir miestas gražus, ypač senamiestis ir Nepriklausomybės aikštė.

– Bet juk ne Panevėžys, mūsiškis daug mažesnis…

– Rokiškis paliko labai gerą pirmą įspūdį. Kažin, ar jūsų senamiestis ne didesnis nei Panevėžio? Mes turime Laisvės aikštę, jūs – Nepriklausomybės (juokiasi – aut. past.)

– Teisininkas – Jūsų svajonių specialybė? Galbūt M. Romerio universitetą, kaip pastaraisiais metais nemažai studentų, rinkotės, nes į jį įstoti lengviau?

– 2003 m., kai stojau, vyko didžiulė konkurencija, nes socialinių mokslų ir teisės studijos buvo „ant bangos“. Tada M. Romeris dar vadintas Teisės universitetu. Ar svajonių specialybė? Taip, mane traukė teisė, tarptautiniai santykiai. Įgijęs teisės bakalauro laipsnį, vėliau baigiau ir teisės magistro studijas.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie