blank
„Neatsimenu savęs visai be muzikos“, – tikina pašnekovas.

– Kada Tavo gyvenime atsirado muzika, supratimas apie ją?

– Muzika visada buvo šalia. Kai buvau mažas, mama mokė dainuoti, vėliau trumpam net chorą lankiau. Senelis buvo muzikantas ir aktorius, nors ir vietinės reikšmės, bet buvo didelis įkvėpimas man. Vėliau žaidžiant ledo ritulį teko labai daug keliauti po Baltijos šalis, Skandinaviją, Rusiją. Keliaudamas klausydavausi muzikos ir įsivaizduodavau save ant scenos. Ausinukuose visada skambėdavo įvairiausia muzika – nuo Madonos iki sunkiojo metalo. Prisimenu, man mažam buvo gėda dėl to, kad metalą klausau, slėpdavau nuo draugų. Bet iš esmės, neatsimenu savęs visai be muzikos.

– Kas Tau yra muzika?

– Laisvė. Būdas netiesiogiai piešti paveikslą kito žmogaus galvoje. Muzikinis įrašas – geras būdas išsaugoti savo ir aplinkos emocijas istorijoje. Senos dainos daug papasakoja.

– O kada ir kokį instrumentą pirmą kartą paėmei į rankas? Kodėl nusprendei imtis būtent jo? Gal prisimeni, ką pirmą kartą bandei groti?

– Yra filmuotų įrašų, kur mes su sese dainas ir vaizdo klipus kuriam dar abu nemokėdami normaliai groti, su sulūžusia gitara (tuo metu man buvo 10–12 metų). Vėliau sesė pradėjo mokytis groti gitara muzikos mokykloje ir tėvai jai nupirko klasikinę gitarą. Paprašiau, kad ji mane išmokytų porą akordų (pravers paneles viliojant, pagalvojau). Ji mane išmokė groti Ievos Narkutės dainą „Raudoni vakarai“. Nuo tos dienos groti taip ir nesustojau.

– Ar mokeisi kur nors, ar tiesiog viską išmokai pats? Apskritai, ar sunku buvo išmokti groti?

– Sugrojęs „Raudonus vakarus“ jau mokėjau  4 akordus. Iš esmės, kaip ir užtektų, bet jau tada rūpėjo groti „Three Days Grace“ grupės dainas, o jos reikalavo išmokti skirtingus gitaros derinimus ir apskritai buvo gan sudėtingos. Atsimenu save besikeliantį anksčiau prieš mokyklą, kad galėčiau nors kiek pagroti, laukdavau to. Be pačių pagrindų iš sesės ir gerų draugų patarimų, visko išmokau pats internete. Jeigu būčiau lankęs muzikos mokyklą, būčiau tikrai tiek ilgai neišgrojęs.

blank
Stacy Fx photography nuotr.

– Apskritai, su kuo dabar groji, koncertuoji? Kaip dažnai tenka lipti kur nors groti?

– Su grupe „Pusto“ kuriame post punk žanro muziką. Tamsu, melancholiška, bet turbūt kūryboje atsispindi nuotaikos. Mūsų vokalistė yra ukrainietė, ten, iš kur ji kilusi, žmonės kalba rusiškai. Todėl vokalai yra rusų kalba, bet tuo neapsiribojame, tikriausiai ateityje turėsime ir ukrainietiškų, angliškų, lietuviškų dainų. Kalba yra tik įrankis perduoti žinutę. Artimiausias koncertas liepos 22 dieną Rygoje.

Taip pat daug metų koncertuoju su kraštiečiu Haroldu Meilumi. Su juo grojame įvairiuose renginiuose – vakarėliuose, vestuvėse. Daug įvairiausios lietuviškos populiarios muzikos sugrojom per tuos metus, daug išmokau iš jo. Ši vasara taip pat numatyta darbinga.

Verta paminėti, kad ilgą laiką koncertavau su grupe „Rivercross“, grojome sunkų roką, įrašinėjome debiutinį albumą. Tačiau pandemija sumaišė kortas ir išsiskirstėme.

– Turi ir „YouTube“ platformoje kanalą, pavadinimu „Coverine“, kuriame rašai, kad tavo tikslas – išmokyti žmones groti. Kaip kilo ši idėja?

– Dauguma žmonių planuoja veiklą 2–3 metams, bet aš jau 2017-ais žinojau, kad norėsiu groti muziką ir po 5, ir po 10 metų. Kadangi pats groti mokiausi internete, buvo gan natūralu „atiduoti skolą“ ir pačiam pradėti mokyti kitus. Norėjau išleisti savo kūrybos albumą. Kokybiškai tai įgyvendinti reikalauja daug žinių ir tobulai išlavintų pirštų. Kaip mokytis tapti geriausiu muzikantu, tuo pat metu natūraliai užsiauginti auditoriją ir dar pinigų užsidirbti? „Coverine“ kanalas yra mano atsakymas. Sekasi labai gerai, labai daug žmonių žiūri videoįrašus, dėkoja už pagalbą. Kartais sunku net suvokti, ką reiškia tie peržiūrų skaičiukai ant ekrano, kaip tie tūkstančiai atrodytų realybėje? Pradėjau retkarčiais tiesioginiu srautu groti elektrine gitara savo kanale – būdas pasibūti su fanais ir pasitreniruoti groti šia gitara.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Grupės „Pusto“ dainos

 

T. Mažeikio „YouTube“ platformos kanalas  „Coverine“

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: