E. Kaladytės asmeninio archyvo nuotr.

Bilietai – kone metai prieš kelionę

Visas keliones Ernesta planuoja savarankiškai, niekada nesinaudoja kelionių agentūrų paslaugomis. Jos nuomone, tuo ir skiriasi turistas nuo keliautojo: turistas nori, kad viską už jį suplanuotų kelionių agentūros, pasirūpintų apgyvendinimu, pervežimais, ekskursijomis, kad viskas vyktų sklandžiai, pagal planą ir niekuo nereikėtų rūpintis pačiam, o tikram keliautojui kelionė prasideda dar būnant namuose, pradedant domėjimusi skrydžių bilietais, apgyvendinimu, lankytinomis vietomis, šalies kultūra bei istorija.

„Skrydžio bilietus įsigijome iki kelionės likus 10 mėnesių – tikslingas planavimas padeda sutaupyti. Vėliau susidėliojome kelionės maršrutą, kur būsime, kiek laiko praleisime numatytoje vietoje. Pagal šį planą išsirinkome apgyvendinimo vietas: prioritetą teikėme lokacijai, keliaudami Tailande daug laiko praleidome prie jūros. Beje, Azijos šalyse labai populiarūs „bungalow“ tipo nameliai ant jūros kranto: paprasti, vieno aukšto, šiaudiniu stogu, tačiau tai ir suteikia išskirtinumo bei egzotiškumo“, – pasakojo keliautoja.

Kontrastingoji tūkstančio šypsenų šalis

„Tailandas – tūkstančio šypsenų šalis, savo populiarumą pelniusi dėl nuostabaus grožio paplūdimių, puikaus klimato ir gyventojų svetingumo, tai ir viena egzotiškiausių bei spalvingiausių pietryčių Azijos šalių, kuri nepalieka nė vieno abejingo. Čia visiškai šalia vienas kito galima pamatyti didingus dangoraižius ir žvejų trobeles, įspūdingus šventyklų kompleksus ir „raudonųjų žibintų“ skersgatvius, prabangius restoranus ir vežimėlius su skrudintais vabzdžiais, – pasakojo Ernesta. – Čia puikiai išvystytas turizmas, visą parą galima mėgautis šiltu oru ir egzotiška gamta, skanus Tailando virtuvės maistas, mažos kainos, daugybė pramogų – ir tai tik keletas žodžių šaliai apibūdinti. Bet geriau kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.“

Kelionei Ernesta norėjo suteikti dar daugiau egzotiškumo, todėl nusprendė aplankyti ir Kambodžą, su Tailandu besiribojančią šalį, į kurią nuvykus galima pamatyti tikrąjį, išties stebinantį, civilizacijos nepaliestos Azijos šalies vaizdą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Greta ŠLIURPAITĖ

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
antanasPetras Dirda Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Petras Dirda
Petras Dirda

Esu Rokiškenas iš Onuškio ką tik buvau Kombodžoj ežeras nusekęs paliginus prieš 2 metus. Dabar Tailande ir niekur nėra panikos dėl viruso. Keliaukit

antanas
antanas

Keliautojas gi, ziurek tik kad nepasirodytu pirmieji triedimo simptomai