blank
Roberta Vaičiulėnė (kairėje) ir Raminta Katinienė. A. Stanio nuotr.

– Minėjai, kad turi darbo su vaikais patirties?

Esu ikimokyklinio ugdymo pedagogė (baigiau Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetą).  Išėjusi motinystės atostogų baigiau ir socialinio darbo magistro studijas. Studijuodama Vilniaus kolegijoje dirbau viename iš Vilniaus darželių-mokyklų, o kiek vėliau, grįžusi gyventi į Rokiškį, įsidarbinau mokykloje-darželyje „Ąžuoliukas“. Dirbant šiose įstaigose tikėjau, kad tai yra mano pašaukimas, ir atiduodavau visą save vaikams, juos ugdžiau kaip savo. Kai gimė mano pačios pametinukai, galvoje pradėjo suktis įvairios mintys ir noras save realizuoti kitur. Grįžusi į darbą kiek anksčiau, nei baigėsi motinystės atostogos, supratau, kad turiu ką nors keisti ir priimti siųstus iššūkius – nerti į savo verslą.

– Papasakok apie pačią idėją. Kokiu momentu kartu su Roberta nusprendėte, kad Rokiškyje reikia tokios studijos?

Ši mintis kirbėjo labai seniai, bet vis atsirasdavo įvairių priežasčių vyti ją į šalį. Tai baimė, kad nepavyks, kad nesugebėsim, tai lėšų, gerų patalpų stygius ir kt. Vis nepavykdavo rasti tinkamų vietų šeimos šventėms, taip pat noras save realizuoti ir pasiūlyti tokią veiklą, kuri paskatintų susitikti mamas, moteris, auginančias vaikus, tokią vietą, kur jos rastų bendraminčių, juk visos kartais jaučiamės vienišos, nesuprastos, pavargusios, o vaikų auginimas – ne atostogos, bet didelis darbas – tai paskatino įgyvendinti naują idėją. Ketiname rengti rajono mamų susitikimus, į kuriuos jos atsives savo vaikus, taip pat pasidalinti patirtimi su būsimomis mamomis, užmegzti naujų pažinčių. Priklausau Rokiškio mamų klubui, todėl pirmiausia viską papasakojau klubo pirmininkei Enrikai Pavilonienei. Sulaukus ne tik jos, bet ir klubo valdybos palaikymo, atsirado dar didesnis noras imtis veiklos. Tuo metu dar buvo karantinas, tai leido subrandinti idėją, surasti rėmėjų ir bendraminčių. Viskam organizuoti prireikė daugiau rankų ir galvų, todėl į komandą atėjo Roberta Vaičiulėnė su dideliu noru ir pagalba. Taip pradėjome inicijuoti „Laimės burbulo“ renginių ciklą, jis mums labai gerai pavyko, sulaukėme daug susidomėjimo, tai buvo paskata siekti daugiau Rokiškio šeimų labui. Organizuodamos „Laimės burbulo“ susitikimus su rajono mamomis ir jų vaikais, susidūrėme su problema – neradome vietos, kuri atlieptų tiek vaikų užimtumo poreikį, tiek atspindėtų susitikimų idėją. Pokalbių  su mamomis metu dažnai minėta, kad Rokiškyje trūksta erdvės, kurioje būtų teikiama trumpalaikė vaikų priežiūros paslauga, bei susitikimų vietos, kurioje vaikai galėtų žaisti, lavinti gebėjimus, o mamos galėtų ramiai išgerti kavos ir bendrauti. Taigi nusprendėme pačios įrengti tokią vietą, apie kurią vis pasvajodavome, tiesiog pasakėm sau – dabar arba niekada.

blank
Studija rengiama Rokiškio centre, Nepriklausomybės aikštėje. Šiuo metu čia vyksta intensyvūs remonto darbai.

– Koks švenčių ir laisvalaikio studijos šeimoms tikslas?

Mūsų tikslas bei vizija – pasiūlyti Rokiškio rajono šeimoms naują erdvę, kurioje bus organizuojami vaikų gimtadieniai (bus galima pasirinkti ir teminio gimtadienio paslaugų paketą) bei kitos šeimos šventės. Čia vyks edukacijos, vaikai ir šeimos įsitrauks į įvairias kūrybines, aktyvias veiklas, gerinančias emocinę savijautą, skatinančias bendruomeniškumą ir laisvės pojūtį. Vyks įvairūs seminarai tėvams bei vaikams aktualiomis temomis ir nereikės galvoti, kaip užimti vaikus – jie bus užsiėmę įvairiomis veiklomis bei žaidimais.

Šiuo sunkiu laikotarpiu daug laiko praleidome namuose, ne visuomet drąsiai jaučiamės viešose vietose, Rokiškio miesto ne visos kavinės yra pritaikytos švęsti su vaikais. Todėl ši erdvė leis ištrūkti iš namų bei atitrūkti nuo kasdienės rutinos, atsipalaiduoti, nes mes užtikrinsime klientų privatumą, taip pat tėvai galės palikti vaikus pažaisti kelioms valandoms, o patys tuo metu skirti laiką asmeniniams poreikiams.

– Laimėjote verslo plėtros programos subsidijos verslo idėjai įgyvendinti projektų konkursą. Jums buvo skirti 3000 eurų. Ar šie pinigai smarkiai prisidės prie vizijos įgyvendinimo? Kur juos galvojate išleisti?

Viską darome iš savo lėšų, siekiame gero ir gražaus rezultato, todėl išlaidos nėra mažos.  Kapitališkai remontuojame patalpas, kad būtų kuo jaukiau ir visi čia atėję jaustųsi kaip namie bei norėtų sugrįžti. Savivaldybės subsidija verslo įdėjai įgyvendinti mums labai stipriai padės, nes galėsime įsigyti inovatyvių priemonių bei pasiūlyti įdomesnių veiklų vaikams. Iš subsidijos lėšų pirksime STAX šviečiančius lego konstruktorius, kuriančius multisensorinę aplinką (tamsos namukas su šviečiančiomis priemonėmis), šviesos stalą, didelį kamuoliukų baseiną, inovatyvų projektorių seminarams bei vaikų šventėms, kino vakarams, dekoravimo arką ir kt.

– Kur yra studijos patalpos? Kodėl pasirinkote būtent tą vietą?

Studija rengiama Rokiškio centre, Nepriklausomybės aikštėje. Rokiškyje, mūsų manymu, tikrai sunku gauti geras patalpas, jas arba greit išnuomoja, arba jos brangios ir remontuotinos. Šių patalpų remontui gavome leidimą bei sutikimą, sulaukiame patalpų savininko pagalbos. Patalpos nemažos, reikia kapitalinio remonto – įrengėme šildomas grindis, išlyginome jas betono sluoksniu, perdažysime sienas, pakeisime lubas, apšvietimą, kiek leis galimybės, suremontuosime ir pagalbines patalpas, kad jos būtų patrauklesnės mūsų lankytojams. Norime šviesių, jaukių patalpų, tikimės, čia bus smagu ir linksma. Planavome startuoti prieš šventes, bet remonto darbai užsitęsė. Sausio pabaigoje–vasario pradžioje tikimės duris atverti ir visus kviesti apsilankyti.

– Pradinę viziją ir planą turite. Kokią tolimesnę perspektyvą įsivaizduoji? Galbūt plėstis, galbūt padaryti dar daugiau?

Tiek man, tiek Robertai labai patinka organizuoti šventes, susitikimus, turime daug idėjų, labai mėgstame, kad viskas būtų ne tik linksma, bet ir estetiška, todėl ateityje planuojame pasiūlyti švenčių dekoravimo, dekoracijų nuomos paslaugas norintiems švęsti namuose bei kitose vietose. Tikimės plėstis turimose patalpose, galbūt sukurti virtualios erdvės kambarį, erdvę vyresniems vaikams, vasarą siūlysime minčių dienos stovyklas ir kitokių veiklų.

– Kur galima rasti visą informaciją apie studiją?

Informaciją apie studiją galite sekti „Facebooko“ paskyroje „Švenčių ir laisvalaikio studija“. Po švenčių pateiksime daug naujienų.

Esame dėkingos savo šeimoms, ypač vyrams, nes viską darome savo rankomis, vyrai mums padeda. Taip pat savo tėvams, kurie mus palaiko ir rūpinasi anūkais. Dėkojame rajono savivaldybei už subsidiją bei pasitikėjimą ir mūsų idėjos palaikymą. Taip pat patalpų savininkui už tai, kad prisideda ir suteikia mums daug lengvatų, kol pradėsime dirbti visu tempu. Žinoma, Rokiškio mamų klubui, kuris davė iniciatyvos startą, iš kurio gimė dar didesnės idėjos, bei Rokiškio rajono mamytėms, kurios pasitikėjo mumis, ateidavo į susitikimus. Tikimės, ir toliau visi mus palaikys, draugiškai ir šiltai bendrausime.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
ATIPRAŠAU
ATIPRAŠAU
2021 27 gruodžio 11:59

DAR KARTĄ -ŠAUNUOLĖS (pavadinimas NESUPRATAU, pateko per klaidą)

Nesupratau
Nesupratau
2021 27 gruodžio 11:56

ŠAUNUOLĖS