blank
„Lietuvoje šratasvydis kiekvienais metais populiarėja. Tai labai aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas besikeičiančiose situacijose su draugais.“, - pasakoja A. Kublickas

– Kas yra šratasvydis? Kada pirmą kartą išbandei šią pramogą?

Šratasvydis („airsoft“) yra komandinis sportinis-karinis žaidimas, kurio metu imituojami mūšiai ar kovinės situacijos. Šį žaidimą žaidžiantys pavieniai asmenys ar komandos dažniausiai imituoja tam tikrų jėgos struktūrų (armijos, policijos) veiksmus, ginkluotę, aprangą bei taktiką. Tai itin tikroviškas karinis žaidimas ir puikus aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas, kai naudojamos tikroviškos šaunamųjų ginklų kopijos, šaudančios elektropneumatiniu ar pneumatiniu principu (suspaustas oras arba „žalios“ dujos) 6 mm plastikiniais šratukais, ekipuotė, karinė taktika ir strategija. Žaidimo koncepcija, ginklai buvo sukurti apie 1980 m. Japonijoje kaip priemonė karių treniruotėms, kadangi tam tikri tarptautinės bendruomenės apribojimai draudė Japonijai po Antrojo pasaulinio karo didinti ginklų ir karių skaičių.

Apie šratasvydį sužinojau ir jį išbandžiau 2007–2008 m., kai gyvenau Klaipėdoje. Grįžęs į Rokiškį po kelerių metų feisbuke pamačiau buvusį mokinį, žaidžiantį šratasvydį. Iš karto pradėjau tardyti: kas, kur, kaip, su kuo, kiek? Pasiūlė prisijungti. Po pirmojo žaidimo „namuose“ iš karto nusipirkau savo ginklą.

– Kaip vyksta žaidimas?

Žaidimai prasideda nuo saugos instruktažo ir taisyklių priminimo. Tada aptariamas scenarijus ir pasiskirstoma komandomis. Mes dažniausiai pasirenkame tikroviškesnius scenarijus: surasti ir sunaikinti priešą, užimti pastatą, išlaisvinti įkaitą, apsaugoti asmenį ar į priešo „bazę“ nunešti sprogmenį ir jį sunaikinti. Scenarijų gali būti įvairiausių, tai tik fantazijos klausimas.

Priešas „nukaunamas“, kai plastikiniu 6 mm šratu pataikoma į bet kurią kūno, aprangos, ekipuotės ar ginkluotės vietą. Paprastai tariant, jei į tave pataikė – užsidedi raudoną liemenę, pakeli ranką arba ginklą ir išeini į „mirusiųjų zoną“, kad netrukdytum kitiems žaidžiantiems. Tiesa, priklausomai nuo scenarijaus, po pirmojo pataikymo gali šauktis mediką, kad „išgydytų“, ir grįžti į žaidimą iki antrojo taiklaus šūvio.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

ShadowStalkers, TacticalDay, Kariauk.Lt, Šratasvydis Rokiškyje nuotr.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: