Petras Pitrėnas ima smuiką ir užtraukia dainą. V. Bičiūnaitės nuotr.

Solidaus amžiaus padeda sulaukti ir artimųjų rūpestis

Visgi ilgaamžiškumo receptą padeda atskleisti kartu su tėvu gyvenanti dukra Rima Švedarauskienė ir jos vyras Julius, į svečius užsukęs sūnus Giedrius Pitrėnas bei vaikaitis Edvinas.

Pasak dukros, prieš šimtą metų birželio 19 d. gimęs jos tėvas viską gyvenime darydavo ramiai ir saikingai, nerūkė ir nepiktnaudžiavo alkoholiu. Dabar kas rytą geria sėmenų aliejaus, po ranka turi česnako ir žuvų taukų, medaus. „Toks jo noras, nes perskaitė, kad tai naudingi produktai. Labai mėgsta vaisius ir saldumynus“, – pasakoja moteris.

Tėvo kambaryje dukra rodo televizorių – jis stebi žinias, domisi politika, bet nėra buvę, kad politikų priimtus sprendimus piktai komentuotų. Viskuo patenkintas, visi jam geri. Petro kambaryje – jo pasaulis: čia akordeonas, armonikos, netoli lovos matomoje vietoje į sieną atremtas smuikas, ant stalelio įvairūs įrankiai, virš jo kabo mažytis „Lituanicos“ modelis, kuris kažkada skrisdavo ratu.

Žentas Julius išduoda dar vieną ilgaamžiškumo paslaptį – tokių ilgų metų uošvis sulaukė Rimos dėka. Ji, medikė, nuolat rūpinasi tėvu. Juliaus manymu, jei senolis gyventų kaimo glūdumoje, vienkiemyje, pagalbą prisišaukti būtų daug sunkiau.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie