15min.lt nuotr.

Susitikimas – nemokamas, tačiau visi norintys kviečiami iš anksto užsiregistruoti čia: shorturl.at/opX01.

Turo organizatoriai tikisi, kad šis motyvuojantis ir įkvepiantis susitikimas su labai įdomiais, pribloškiamos patirties, optimistiškai į gyvenimą žvelgiančiais žmonėmis su fizine negalia, tačiau  milžiniška vidine galia paliks ryškų pėdsaką žiūrovų širdyse ir pakeis mąstymą. Tai nebus nuobodi konferencija, nykūs teoriniai patarimai ar atbaidantys pamokslavimai. Žiūrovams dovanojama galimybė iš tikrųjų patirti, pažinti, pajausti, paliesti, pabūti kito žmogaus „kailyje“ – jie turės unikalią galimybę sudalyvauti patirtiniuose mokymuose. Taip pat sužinoti, kas yra socialinės dirbtuvės, apsaugotas būstas, kuo ypatinga būtis grupinio gyvenimo namuose, kokios aktualiausios regiono bendruomenės socialinės problemos.

Tik pažinęs kitą gali suprasti save. Jei keitiesi pats, keičiasi ir pasaulis aplink tave. Turo sumanytoja ir renginio vedėja Žydrė Gedrimaitė įsitikinusi, kad būtent tai vyksta „Stiprybė tavyje“ susitikimuose įvairiuose Lietuvos miestuose: „Akivaizdu, kad žmonės iš renginių išeina moraliai praturtėję, pažinę ir atradę kažką naujo.“ Rokiškyje atvirai savo patirtimi dalinsis ir unikalias bei nepakartojamas istorijas pasakos jau aprašytos portale www.lrt.lt, tačiau kaskart kitokios lektorės: Aistė Krušinskaitė (judanti neįgaliojo vežimėliu), Irma Jokštytė (neregė), Sandra Ragaišytė (mažaūgė) ir prie šios nuostabios kompanijos prisijungusi dar viena ypatinga moteris Inga Filipovič.

Aktorei Ingai gyvenimas metė ne vieną iššūkį. Ji – nesantuokinė garsaus fotografo Vito Luckaus (1943–1987) dukra, kurio moteriai taip ir neteko pažinti. Inga serga progresuojančia genetine liga – Morquio sindromu. Ji sveria 30 kilogramų ir yra 106 centimetrų ūgio. Gydytojai prognozavo Ingai trumpą gyvenimą – maždaug iki trisdešimties, bet moteris iki šiol džiaugiasi gyvenimu ir niekuo nesiskundžia, nors judėti gali tik neįgaliojo vežimėliu, kurį žaismingai vadina karieta.

Daugiau apie Ingos ir kitų turo „Stiprybė tavyje“ dalyvių gyvenimo istorijas, požiūrį į negalią ir stiprybės šaltinius sužinosite atvykę į susitikimą spalio 1 d. 17 val. Rokiškio bibliotekoje.

Be to, jūsų laukia ir labai linksmas įvykis – galėsite padėti išrinkti vardą kartu su „Draugystės veža“ dalyviais keliaujančiu, mašinose ant saugos diržų patogiai įsitaisiusiu ir projekto simboliu tapusiu katinėliu, kurį sukūrė ir pasiuvo viena iš turo lektorių – išradingoji Rūtelė iš „Spanguolės dirbtuvėlių“!

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ona
Ona
2020 30 rugsėjo 10:43

Rokiškyje neįgalieji jokių teisių neturi,po jų buto langu architektai projektuoja automobilių statymo aikšteles

Rekomenduojami video: