Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos gimtadienyje Rimvydas (lipa laipteliais) parodijavo Rytį Ciciną.
Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos gimtadienyje Rimvydas (lipa laipteliais) parodijavo Rytį Ciciną.

 

Nors mergina jo Cicinu ir nevadina, tačiau Rimvydas Kirstukas neatsispyrė pagundai dalyvauti dar vienoje avantiūroje ir pasiūlė savo nuotraukas „Antrininkų“ konkursui. Ne tik pasiūlė, bet ir mielai fotografavosi taip, kaip prašėme – su ryškiais drabužiais, spalvingais švarkais… Bepigu jam tų švarkų gauti – juk dirba kultūros namuose…

Tai, kad yra panašus į Lietuvos estrados princą, pirmą kartą Rimvydas išgirdo būdamas šeštokas. Asmeninio archyvo nuotr.
Tai, kad yra panašus į Lietuvos estrados princą, pirmą kartą Rimvydas išgirdo būdamas šeštokas. Asmeninio archyvo nuotr.
estrados princas Rytis Cicinas. Asmeninio archyvo nuotr.
estrados princas Rytis Cicinas. Asmeninio archyvo nuotr.

Vadovauja vaikams ir moterims

Rokiškėnas 25-erių R. Kirstukas, baigęs Panevėžio kolegijos Rokiškio filiale kultūrinės veiklos vadybą, šiandien gyvena Alizavoje, Kupiškio rajone – „ant rubežiaus“ su Rokiškio rajonu – ir dirba Alizavos kultūros namų meno vadovu. Kultūros namuose Alizavoje jis vadovauja dviem kolektyvams – moterų vokaliniam ansambliui ir vaikų teatrui – studijai. Ne tik spektaklius su vaikais stato, bet ir kuria choreografines kompozicijas, užsiima menine raiška, organizuoja renginius. Vaikų teatro studijoje paprastai būna septyni vaikai, o vokalistės Alizavoje – penkios.  Rimvydas dar dirba ir muzikos mokytoju Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje.

Savaitgaliais – vestuvės ir krikštynos

Maža šių darbų, turėdamas verslo liudijimą Rimvydas kone kas savaitgalį groja klavišiniais arba gitara ir dainuoja baliuose: vestuvėse, krikštynose, kitose šeimų šventėse. Dažniausiai susirinkusiuosius linksmina vienas, kartais jam patinka, kad šventės vedėju tampa aktorius ir režisierius Jonas Buziliauskas. Per kokias aštuonias baliaus valandas, Rimvydas juokiasi, spėja sudainuoti viską, kas tik yra lietuviška – nuo liaudies dainų iki popso. „Kai žinai, kad pinigų uždirbsi, velniai nematę tas išvarginimas. Kol šeimos neturiu, galima „ardytis“, – neslepia pašnekovas. Groti jis išmoko dar besimokydamas pagrindinėje mokykloje toje pačioje Alizavoje.

Buvo sukūrę grupę

Rimvydas pasakojo, kad būdamas šešiolikmetis kartu su grojančia miestelio jaunuomene sukūrė grupę „Labas“. Su ta grupe jaunimas po aplinkinių rajonų – Anykščių, Pasvalio, Rokiškio, Biržų  – kultūros namus važinėjo iki pat praėjusių metų ir per sezoną 80–90 koncertų surengdavo. Iki pernai, kol visi pradėjo „žmoniškai gyventi“. Rimvydas štai baliuose groja, jo buvę kolegos kas automobiliais, kas kitokia veikla užsiima.

Kaip tapo Cicinu?

Dar šeštoje klasėje kažkas iš vyresnių mokinių Rimvydui pirmą kartą pasakė: „Tu į Ciciną panašus.“ Paskui tą patį kažkas pakartojo jam besimokant kultūros vadybos kolegijoje. O kai pradėjo dirbti Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje, su mokytojais sumanę dovaną – avantiūrą mokyklos 25–mečio proga. Rimvydas tada improvizavo Rytį Ciciną, o fizinio lavinimo mokytojas – jo šokėją. Tai sugalvojo „ant prikolo“ ir aplodismentų, aišku, netrūko.

Lietuviška muzika – darbas

Ar Rimvydui patinka R. Cicinas, jo dainos ir stilius? „Aš jo dainas per balius dainuoju, bet kaip žmogumi nesidomėjau. Šiaip aš jo neklausau. Tai ne mano amžiaus grupės stilius ir muzika“, – šypsojosi pašnekovas. Laisvalaikiu jis sakė klausantis visokią muziką, išskyrus lietuvišką popsą. „Nuo jo ir taip pavargstu per balius, lietuviška muzika man yra darbas“, – juokėsi Ryčio Cicino antrininkas.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: