Gimtasis Rokiškis Sveikata Po Užgavėnių – liesiau ir paprasčiau

Po Užgavėnių – liesiau ir paprasčiau

Atėjo gavėnia, o kartu su ja ir pasninko laikas. Pagal krikščioniškąją tradiciją – tai susilaikymo nuo mėsiškų valgių ir nuo sotaus ar prabangaus maisto metas. Sočius ir riebius valgius keičia liesesni, paprastesni. Kita vertus, nemažai žmonių daugelį metų praktikuoja vegetarizmą. Ar tai keblu? Tokių patiekalų nesunkiai galima pasigaminti iš lengvai prieinamų maisto produktų.

1010
0

Valgyk, ko prašo organizmas

Regina Lukošiūnienė

Martynonių ir Kazliškio medicinos punktų slaugytoja 

Praėjo laikas, kai kaime kiekviename kieme buvo laikoma kiaulė. Savame kaime galiu suskaičiuoti 3–4 kiemus, kuriuose auginama vištų. Kai kiaules buvo uždrausta auginti dėl afrikinio maro, visi buvo pakraupę: kaip gyvens, iš ko gyvens. Dabar leidžiama auginti tam tikromis sąlygomis, bet niekas nebesiruošia to daryti. Manau, žmonės valgo mažiau mėsos. Nesakau, kad tapo vegetarais. Galbūt priprato daugiau vartoti kruopų, daržovių, makaronų? „Mandresnių“ žalumynų, kurie mūsų daržuose neauga, retkarčiais galima nusipirkti mieste.

Vegetarizmas neateina iškart, daug kas priklauso nuo žmogaus valios. Jeigu nutarė tokiu tapti, nesvarbu, kokį darbą dirba. Įsivaizduoju, kad gali dirbti ir kelininku, ir medkirčiu, bet tokių bus vienas kitas. Sunkų fizinį darbą dirbančiam gal reikėtų pavalgyti ne tris, o penkis kartus. Tai individualus dalykas. Netikiu, kad visi vegetarai tik sėdi prie kompiuterių mažai judėdami – jie ir sportuoja, ir juda.

Kaip diena – taip naujiena. Kas anksčiau buvo nerekomenduojama – kiaušiniai, lašiniai – dabar dievinama. Netgi pusrytį rekomenduojama pradėti pakramtant gerų lašinių, kad suteptų skrandžio gleivinę, taip pat siūlomos kiaušinių dietos. Viskas apsiverčia. Čia nepasakysi – vegetarizmas yra gerai ar blogai, vandens stiklinė iš ryto – gerai ar blogai. Manau, reikia valgyti viską, ko prašo organizmas: noriu sūraus – valgau, noriu saldaus – valgau… Valgyk, šypsokis, nes gyvenimas trumpas. Linkiu kartais išgerti raudonojo vyno dėl aktyvesnės kraujotakos ir mažiau niurzgėti.  Pažiūrėkit į mano sudėjimą – ar panašu, kad žinočiau vegetariško valgio receptą?

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie