L . Bulovaitės archyvo nuotr.

Kas yra joga?

Joga – sena, prieš tūkstančius metų atsiradusi, tačiau vis dar daugelio žmonių neatrasta saviugdos kryptis, atskleidžianti abipusį kūno ir proto poveikį vienas kitam. Jogos mokytojos Linos Bulovaitės visų pirma ir klausėme, kas jai yra joga?

„Man joga – tai kelias į ryšį su savimi ir mane supančia aplinka. Tai tapo gyvenimo stiliumi – tarsi kvėpavimu. Jogą vertinu kaip didžiulę privilegiją ir nebeįsivaizduoju savo gyvenimo be jos“, – sako Lina.

Pasak pašnekovės, joga suteikia labai gerus pojūčius ir galimybę atsiriboti nuo kasdienybės, patirti atsipalaidavimo ir ramaus proto būseną, puoselėti lankstesnį ir tvirtesnį kūną, kartu labiau prisitaikyti prie gyvenimo kaitos. „Nors joga suteikia daug jėgų, įkvėpimo ir energijos, tai turi nenutrūkti ir kasdieniame gyvenime – atliekant pareigas ar bendraujant su aplinkiniais. Taigi per jogą patirtas natūralus ritmas ir pusiausvyra skatina plėsti sąmoningumą: susimąstyti, o ne reaguoti, tapti švelnesniu, o ne grubiu žmogumi, pamatyti daiktus tokius, kokie jie yra dabar, o ne gyventi praeitimi ar ateitimi. Noriu paminėti labai rezonuojančius vieno iš jogos mokytojų žodžius: „Pajusk vienybę skirtumuose.“ Tai nuostabus mūsų vienybės pripažinimas, mokėjimas klausytis ir suprasti, įsijausti į esamą akimirką“, – sako Lina.

Netikėtai atrasta

Joga L. Bulovaitės gyvenime atsirado netikėtai. „Su joga susidūriau seniai ir netikėtai, neturėdama visiškai jokių žinių, kas tai yra. Informacijos ar knygų apie jogą tuo metu nebuvo tiek daug, kiek šiandien. Tik baigusi mokyklą buvau pakviesta dalyvauti vasaros jogos stovykloje – nuo tada ir prasidėjo mūsų draugystė. Atsirado labai didelis noras toliau tyrinėti, kaip tai mane veikia, todėl vos tik pradėjusi studijuoti sostinėje, susiradau jogos centrą. Tuo metu veikė tik vienas ar du centrai, o užsiėmimų vieta buvo labai toli nuo mano gyvenamosios, bet tai nesutrukdė stipriam norui plėsti žinias“, – pasakoja Lina.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Greta ŠLIURPAITĖ

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie