Su šventėmis sveikina gausiausia rajone Loretos ir Gedimino Tunaičių šeima. 2017 m., kai visi drauge. Tunaičių archyvo nuotr.

Kalėdaitį lauš su ašara

Prieš Kūčių stalo gausi Tunaičių šeima šiemet sės, Loreta sako, su ašara akyse. Šeimos lizdelyje nebus vyriausiojo sūnaus Algirdo. Labai norėjo į tėvų namus sugrįžt iš užsienio, bet negalės. Ir širdis dėl prieš pusmetį mirusios Loretos mamos tebekraujuoja. „Toks gyvenimas“, – graudulio akimirką gena daugiavaikė mama. Bet didžiausia gyvenimo dovana – didelė šeima bus drauge. Ko ji labiausiai bijo? Kad niekada neateitų laikas, kai namai ims spengti tyla, kad netektų tėvams rymoti prie lango, žiūrint į kelią, ar juo negrįžta į namus vaikai. „Esu didelė optimistė, tikiu, kad toks laikas į mūsų namus niekada nepasibels“, – gena neramią mintį Loreta. Kūčių dieną ji su šeima aplankys našliu likusį ir kiek pasiligojusį tėtį, o vėliau grįš į namus, prie savo šeimos stalo. Didelio, nes prie jo susirinks tėvai, aštuoni vaikai ir „papildymas“ – pirmasis anūkėlis, pustrečių metų Tauras, vyresnėlės Rugilės ir jos gyvenimo žmogaus Ovidijaus sūnus.

Eglutė į kambarį – Kūčių dieną

Tunaičiai nepasiduoda naujoms švenčių tradicijoms. Eglutę jie puoš, kaip nuo seno įprasta, Kūčių dieną. „Kasmet vaikai su tėčiu eina į mišką eglės. Kai augau savo šeimoje, Kūčių rytą su tėčiu brisdavom į mišką, ilgai ieškodavom, nes kažkuriam vis atrodė, kad išsirinkta eglutė negraži.  Parsinešę drauge puošdavom. Su vyru iki šiol išlaikėm šią tradiciją, nes ji turi gilią prasmę ir paslaptį. Dabar Kalėdos daugeliui prasideda lapkrityje ir tęsiasi beveik du mėnesius. Nebelieka tikrosios dvasios ir Kalėdų laukimo. Esam tikinti šeima, mums labai svarbu justi tikrąją Kūčių, Kalėdų prasmę. Žinoma, bus dovanų, papuošti namai. Vaikai patys juos puošia, kaip sugalvoja, stengiamės nevadovauti, leidžiam atsiskleisti jų kūrybai“, – pasirengimo šventėms akimirkas pasakojo šeimos mama. Tunaičių mažėlis, ketverių Kristupas, tiki, kad visas dovanas atneša Kalėdų Senelis, kasmet aplankantis jų namus. Pernai, išgirdęs pasitarimą, kur sudėti dovanas, pagrandukas nustebo, iš kur jos, nes senelio dar nebuvo. Vaikui tėvai paaiškino, jog Kalėdų Senis nėra toks turtingas, kad visiems dovanotų, prie jo dovanų maišo galima ir kitiems prisidėti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rokisrrrrrrrrrrrrrrr Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Rokis
Rokis

Labai idomu koks žurnalistas rašė straipsnį ar vis tik nesuprastas menininkas nes toks straipsnis lygus ne daugiau nei kaimo pletkų lygio rašinėliui.

rrrrrrrrrrrrrrr
rrrrrrrrrrrrrrr

kokia graži šeima,malonu skaityti.