Esate Užpalių Švč. Trejybės parapijos klebonas, Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo parapijos administratorius. Jūžintuose kunigaujate nuo praėjusių metų spalio mėnesio. Kaip čia jaučiatės – kaip šeimininkas ar kaip svečias?

– Norint jaustis šeimininku, reikia pabūti bent trejus metus. Kol kas – nei šis, nei tas.

Jūžintuose šv. Mišios aukojamos sekmadieniais 13.30 val. ir pagal susitarimą. Tai kaip dažnai tenka atvažiuoti į Jūžintus?

– Tik sekmadieniais. Kiekvieną sekmadienį ir „braukiu“. Eilinę dieną pasitaiko nebent laidotuvės.

Gimėte 1958 metais. Grojate gitara, dainuojate. Sprendžiant pagal gimimo metus, Jūsų jaunystės laikai – tai laikai, kai madoje buvo ilgi plaukai, platėjančios kelnės ir tranzistorius prie šono. O jei dar vaikinas groja gitara ir dainuoja, tai paskui tokius vaikščiojo pulkai panelių.

– Buvome gėlių vaikai. Tuomet buvo grupės „The Beatles“ laikai.

Lankėte muzikos mokyklą ar esate savamokslis?

– Labai norėjau lankyti muzikos mokyklą, bet man privati gydytoja uždraudė tai daryti dėl regėjimo. Sako, dar blogiau bus. Tuomet mokiausi privačiai. Iš pradžių – akordeonu, paskui kažkaip persėdau prie gitaros.

Kas Jus atvedė į seminariją?

– Matot, aš kilęs iš labai religingos šeimos. Motina giedojo bažnyčios chore, kiekvieną dieną su draugais eidavau patarnauti į bažnyčią. Visi namiškiai, giminaičiai sakydavo – o čia jau kunigėlis bus. Bet užsispyriau – nebūsiu kunigu, ir viskas. Bet žinot, kaip nutinka… Išėjau į kariuomenę, tarnavau Abchazijoje. Bebūdamas ten ir apsigalvojau. Kalnuose sėdėdavom, į žvaigždes žiūrėdavom, taip ir gavosi…

Kokiame dalinyje tarnavote?

– Statybiniame batalione. Esu baigęs radioelektronikos specialybę, tačiau kažkodėl mane nugrūdo į „stroibatą“.

Vadinasi, prieš pakliūdamas į armiją dar studijavote?

– Mokiausi Vilniuje, 21-oje profesinėje mokykloje. Nežinau, ar ji tebėra. Ten mokiausi, kadangi domėjausi radiotechnika, labai gerai sekėsi fizika. Baigiau raudonu diplomu. Per praktiką dirbau Radijo komponentų gamykloje Vilniuje. Po to savanoriškai ėjau į armiją, kad kuo greičiau atbūti…

Jūsų feisbuke randu daug nuotraukų, įrašų, jautrių tekstų. Vienas iš jų – apie tėviškę: „Tėviškės namų kvapas. Nėra malonesnio kvapo už tėviškės namus. Nėra malonesnio kvapo, kaip tėviškės kepinti lašinukai ir švieži kiaušiniai, šviežiai konservuota mėsa ir skilandžiai. Ir nesvarbu, jei tuose namuose jau nėra tėvų, jie jau iškeliavę į amžinybę ir laimina visus artimuosius iš dangaus gelmių. Bet gimtieji namai yra gimtieji. Čia praleista vaikystė, jaunystė, čia savos pievos, čia savas paukščių čiulbėjimas, čia nuostabus pavasarinio gandro kalenimas, upės čiurlenimas. Viskas čia nuostabu. Ir tikriausiai tą nuostabų vaizdą, tarsi kažkokį miražą, mes pasiliksime savo atmintyje amžinai… Juk prie šių vartų jau niekas nepasitiks atvažiuojančių į svečius savo vaikų ir anūkų, giminaičių…“ Iš kur esate kilęs? Turite brolių, seserų?

– Kilęs iš Švenčionių miesto. Turiu brolį, gyvenantį Vilniuje. Jis turi anūkų, ir ne vieną.

–  Tęsiu tą patį įrašą apie tėviškę: ,,Gaila to, kad čia jau nėra pačių brangiausių artimųjų. Vieni išeina į amžinybę, o kiti ateina į jų vietą.“ Ar kas nors atėjo į tą laisvą vietą?

– Niekas  neatėjo. Gimtieji namai stovi. Juos su broliu suremontavom. Kartais atvažiuojam, nušienaujam žolę, pasikuriam pirtelę. Tai relaksacinė vieta (juokiasi). Žinot, reikia apsidrausti. Visada reikia pažiūrėti, o kas gali būti toliau. Todėl ir laikome tuos namelius, kiek galime.

Jūsų feisbuke dėmesį patraukė dronu padarytos nuotraukos. Užmatėte ir prie pat vandens pastatytas ,,oligarchų“ sodybas.

– O! Tokių faktų galima daug pririnkti. Fotografuoju gamtą, bažnyčias, dvarus.

Bet priekabesnis parapijietis susidomėtų – už kokius pinigus pirktas dronas? Ar Jūsų nepalaikys „oligarchu“?

– Galvojate, labai daug kainuoja dronas? Pusantro tūkstančio. Ar tai daug, kiti dronai yra ir po 10–20 tūkstančių eurų?

Kuri tema skaudesnė: duobėtas žvyrkelis Jūžintai–Užpaliai (nukrenta automobilio numeris, atsikrato šoninis veidrodėlis) ar suirusi Jūžintų šventoriaus mūro tvora?

– Aš ne statybininkas, todėl pasilieku prie pirmos temos.

Neslepiate požiūrio visuomenėje aktualiais klausimais. Ar teisinga, kad nusisukama nuo rusų meno, teatro, literatūros, senų gerų filmų?

– Labai blogai. Čia ne rusas kaltas. Jei netinkamai elgiasi vienas asmuo, o jo poelgius lipdysime visiems, tai tą patį galima prilipdyti ir lietuviams. Aišku, labai skaudu.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: