2018 m. Garbės donoro vardu buvo apdovanota rokiškietė R. Baškevičienė. Garbės donoro pažymėjimo nuotr.

Garbės donorų vardai

Pernai tarp 111 Lietuvos kraujo donorų, kuriems buvo suteiktas Garbės donoro vardas, atsidūrė ir rokiškietė Rolanda Baškevičienė. Tai aukščiausias apdovanojimas, suteikiamas donorui, ne mažiau kaip 40 kartų neatlygintinai dovanojusiam kraujo ir ne mažiau kaip dešimt metų aktyviai dalyvaujančiam donorystės veikloje.

Lietuvos neatlygintinos kraujo donorystės istorijoje Garbės donoro vardai pirmą kartą buvo suteikti 2008 m. Tuomet buvo apdovanoti 6 asmenys, o iki šiol šiuo garbingu titulu pagerbta jau 411 donorų.

Nemažai Lietuvos donorų apdovanoti donorystės žymūno ir nusipelniusio donoro pažymėjimais. Žymūno pažymėjimas įteikiamas donorui, nemažiau kaip 20 kartų neatlygintinai davusiam kraujo ar 100 kartų plazmos; nusipelniusio donoro pažymėjimu apdovanojami donorai, nemažiau kaip 30 kartų neatlygintinai davę kraujo ar 150 kartų plazmos.

Įkvepia žinojimas apie išgelbėtas gyvybes

Rokiškietė R. Baškevičienė kraujo dovanojo jau 47 kartus. Kukli moteris nelaiko tai jokiu žygdarbiu ir net nustebo sulaukusi žiniasklaidos dėmesio.

„Dovanoju kraujo, nes gera žinoti, jog taip galiu išgelbėti kito žmogaus gyvybę, bet nemanau, kad dėlto reikėtų mane aukštinti. Per vieną kartą padovanoju tiek kraujo, kad, sako, galima išgelbėti net tris gyvybes. Tai ir yra pagrindinis motyvas, kodėl tai darau. Toks geras jausmas, kad galiu padėti…“ – prisipažįsta R. Baškevičienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie