Asmeninio archyvo nuotr.

– Kaip nusprendei išvykti į Australiją?

– Po studijų buvau gavusi darbą banke, bet man labai patinka keliauti, todėl nesinorėjo užstrigti Lietuvoje. Su drauge sumanėme išvykti į Australiją. Tai nebuvo mano svajonių šalis, neplanavau joje užsibūti, bet gyvenu ten jau ketverius metus.

– Kas lėmė sprendimą pasilikti?

– Po metų, praleistų Australijoje, planavau sugrįžti į Lietuvą, bet ir geresnių darbo pasiūlymų gavau, ir australą draugą susiradau, todėl nebeliko didelės priežasties grįžti. Šiuo metu neturiu didelių planų nei Lietuvoje, nei Australijoje, man tiesiog gera gyventi taip, kaip yra, o kaip gyvenimas susidėlios ir kur nusibelsiu ateityje, tikrai nežinau.

Įsivaizduoju gyvenimą ir Australijoje, tačiau neatmetu galimybės susikurti tokias sąlygas, kad pavyktų ne tik gyventi Australijoje, bet ir kasmet keliems mėnesiams grįžti į Lietuvą. Šeima man yra prioritetas.

– Kokiame mieste gyveni?

– Šiuo metu gyvenu Sidnėjuje, teko pagyventi dar keliuose miestuose. Atvykus į Australiją suplanuota pirmoji stotelė buvo Gold Koustas, teko įsikurti ir Perte. Po kelių mėnesių draugė sugalvojo grįžti į Lietuvą, o aš, nusprendusi pasilikti, persikėliau į Sidnėjų. Sidnėjų prilyginčiau Niujorkui, o Gold Koustą – Palangai. Visur smagu, bet norėjo didesnio judesio, didesnio srauto žmonių.

– Australijoje teko mokytis?

– Taip, studijavau verslą, vadybą, viešbučių administravimą. Aukštojo mokslo svetur niekada nesiekiau, bet dėl vizos nusprendžiau rinktis studijas koledžuose – į Australiją dažniausiai atvyksta jauni žmonės su studento vizomis. Prieš tai Lietuvoje pabaigiau ekonomikos studijas.

– Ar galėtum palyginti studijas abiejose šalyse?

– Šiuo klausimu man sunku komentuoti, nes Australijoje studijavau koledžuose, o ne universitetuose, kur studijos kainuoja didelius pinigus – 20 000–40 000 eurų metams. Mano studijos negali būti sulyginamos su universitetinėmis.

Žinoma, universitetuose kokybė labai gera, bet už ją reikia daug mokėti. Ten labai retas gauna finansavimą studijoms, ne taip, kaip Lietuvoje, gerus pažymius gaunantys ir puikiai egzaminus išlaikę moksleiviai pretenduoja į nemokamas studijas.

– Kuo dabar užsiimi?

– Dirbu klientų aptarnavimo finansinių paslaugų industrijoje. Mūsų kompanija atlieka tyrimus ir analizuoja įvairius duomenis bankams bei kitoms finansines paslaugas teikiančioms institucijoms.

– Ar Australijoje pragyvenimas brangesnis?

– Tas, kas moka susidėlioti savo finansus, sunkumų nekyla – man pavyksta ir pakeliauti, ir skaniai pavalgyti, ir susitaupyti. Tiek Lietuvoje, tiek Australijoje girdžiu pasakymų, kad nepavyksta susitaupyti, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus.

– Koks šiuo metu minimalus darbo užmokestis Australijoje?

– Australijoje minimalus atlyginimas yra maždaug 22 doleriai už valandą. Jeigu per savaitę dirbama 40 valandų, per savaitę uždirbi 880 dolerių.  Įdomus faktas, kad atlyginimai Australijoje išmokami kas savaitę. Už būsto nuomą taip pat reikia mokėti kas savaitę – tai kainuoja 200–300 eurų. Visgi retas kuris gauna minimalų atlyginimą, dažniausiai jis būna didesnis.

– Ar patogu atlyginimą gauti kas savaitę?

– Man tai išeina į gera, nes galiu paprasčiau skirstyti biudžetą.

– Kokia dabar Tavo pagrindinė kalba?

– Pagrindine kalba gyvenant Australijoje išlieka anglų. Besimokydama mokykloje turėjau visas galimybes išmokti šią kalbą ir tobulėti, tačiau trūko vieno – suvokimo,  kaip aš šias žinias pritaikysiu praktiškai. Minčių apie gyvenimą svetur tada tikrai nebuvo. Tačiau atsiradus galimybei išvykti į Ameriką, buvau priversta išeiti iš komforto zonos, pavyko ne tik patobulinti anglų kalbos žinias, bet ir suprasti šios kalbos prasmę. Šiais laikais kalbėti angliškai yra privalumas, už kurį daugelyje pasaulio kompanijų yra apdovanojama dosnesniais atlyginimais. Dabar lietuviškai kalbu tik su šeima ir draugais arba lietuviais, gyvenančiais Australijoje.

– Ką veiki laisvalaikiu?

– Po darbo patinka sportuoti, leistis į ilgus pasivaikščiojimus. Tai tarsi meditacija. Kai vaikštai ten, kur graži gamta, daugybė paplūdimių, kiekvieną dieną gali ne tik daug pamatyti, bet ir kažką naujo atrasti, todėl man ir patinka ilgos distancijos. Anksčiau per dieną nueidavau po 20 km.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: