blank
Ievos pasitikėjimą savimi ir savo potencialu sustiprino pažintis su bendraminčiais universitete.

– Pasirinkai politikos ir medijų studijas. Politika visuomet buvo glaudžiai susijusi su žiniasklaida. Partijos leido savo laikraščius, palaikė artimus ryšius su žurnalistais. Dabar politiką sunku atskirti nuo bet kokių medijų: žiniasklaidos, kino, reklamos. Gal skambės kvailai, bet dabar net sunku įvardyti, kas yra „politika“. Žodis, veiksmas, profesija, gyvenimo būdas?

– Kas yra politika, man buvo daug aiškiau prieš pradedant studijuoti nei dabar. Tai – mūsų instituto studentų liga. Tačiau pačia bendriausia prasme politika yra viešųjų reikalų tvarkymas. Į šį apibrėžimą galima sutalpinti visus kitus.

Mergina yra įsitikinusi, kad po rinkimų mūsų laukia visai kitoks etapas, atnešiantis kitokių rezultatų, nei atrodo dabar. A s meninio archyvo nuotr.
Mergina yra įsitikinusi, kad po rinkimų mūsų laukia visai kitoks etapas, atnešiantis kitokių rezultatų, nei atrodo dabar. A s meninio archyvo nuotr.

– Šių metų rinkimų kampanijų strategijos priminė ilgą ir ambivalentišką šou. Ar ne per daug politikoje šou elementų? Ar tai turi kokią nors įtaką žmonių pasitikėjimui valdžia ir išrinktais atstovais?

– Esame turėję ir kur kas labiau šou elementais pagražintų rinkimų, pavyzdžiui, kai į valdžią išrinkome Arūno Valinsko vadovaujamą partiją. Pasaulio mastu matome, jog politikoje daugėja įvairių populiariosios kultūros elementų. Politikai dabar stengiasi pateikti save kaip asmenybes ir mažai orientuojasi į rinkimų programas. Dėl to daugiau žmonių gali įsitraukti į priešrinkiminius procesus, mat politikai patrauklesni paprastiems žmonėms. Juk niekas nebeturi laiko perskaityti visų rinkimų programų ir sekti nuveiktus darbus. Tačiau po rinkimų politinės arenos vaizdas labai pasikeičia, šou elementus išstumia konkretūs darbai ir žmonių pasitikėjimo klausimas tampa aktualesnis.

Plačiau pokalbyje su Ieva Lukošiūnaite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: