Justina Keliuotytė. J. Kačerausko nuotr.

Neeilinis vaikas

„Apie Sausio 13-osios dieną žinau nedaug. Ta naktis buvo siaubinga. Penkiolika žuvusiųjų ir šimtas šešiasdešimt keturi sužeisti“, – sako Juozo Tūbelio progimnazijos mokinė ir priduria tik labiau besidomintiems žinomų istorinių faktų. Mokytojai sako, kad ji – „neeilinis vaikas“. „Ji lankė Choreografijos mokyklą, mokosi muzikos, bet kai pamačiau, kaip ji piešia, mamai sakau, kur spės, kur nespės, bet dailės pamokas privalo lankyti“, – pasakoja Justinos muzikos mokytoja, Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pedagogė Laima Bieliūnienė.

Mokytoja atvira – istorikas, pamatęs jos piešinį, kur pusė merginos atvaizduota lyg Sovietų Sąjunga, kita pusė – kaip nepriklausoma Lietuva, nepatikėjo, kad taip mąsto ir mato penktokė. Pati  jaunoji dailininkė sako, kad piešinys gimė iš filmo apie šalis, pavaizduotas žmonėmis ir ten perteiktą visų šalių istoriją.

Kūriniuose – lietuvaitės variacijos

Kai buvo maža, Justinai į rankas pateko knyga apie Sausio 13-osios įvykius, o dabar ji piešia tai, ką yra skaičiusi ir girdėjusi.

O kas tuose piešiniuose? Parodai jų nupiešusi beveik dvidešimt, kai kuriuos inspiravo Jazzu daina „Rudens naktis sustojo“, kai kuriuos – artimųjų pasakojimai, dar mažos pamatytos nuotraukos,  filmai. Piešiniuose perteiktos įvairiausios „lietuvaitės mergaitės“ variacijos. „Kaip mergaitė pavaizduota Lietuva – gėlėmis apaugusi. Daug daug rankų aplink mergaitę. Ji verkianti. Kabanti ant virvelių, kurios pjauna, o tos virvės kaip marionetės“, – svarsto penktokė, kalbėdama apie laisvę.

Jos piešiniuose – įvairiausi ženklai, perlūžęs pagalys, korta, rožė, drugeliai, medžio šakos… Visa tai  perteikia mergaitės rūpestį dėl savo šalies laisvės ir to, ką dėl tos laisvės teko patirti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

eglutė1

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Idomu Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Idomu
Idomu

Daug yra talentu Tubelio progimnazijoje,kurie piesia,soka,dainuoja,tik pedagogai nepastebi,o vat ,kitos mokyklos -susidomeje,idomu…