blank
Rimta paveikslo tema, rimtas ir autoriaus veidas. V. Bičiūnaitės nuotr.

Pritraukia žmones

Iš išorės nedidukas atrodantis Romo Janukaičio namas prisiglaudęs prie pat Jūžintų miestelio pagrindinės gatvės šaligatvio. Jau dvejus metus namo kiemelyje per Šv. Baltramiejaus atlaidus  šeimininkas po atviru dangumi eksponuoja savo bei kitų meniškos sielos vietinių žmonių kurtus paveikslus. Kiemelis nedidukas, bet per visą kermošių jame būriavosi po keletą smalsuolių. „Man svarbiausia, kad žmonės domisi, kad užsuka“, – kalbėjo Romas. Ir kaipgi neužsuks, jei pernykščių paveikslų – nė kvapo, juos pakeitė nauji, o šeimininkas noriai pasakoja ne tik apie savo, bet ir apie kolegų darbus?

Visur prasimuša menininko gyslelė

„Tapau nuo gimimo, – šypsodamasis intriguoja Romas. – Mokykloje knygos ir sąsiuviniai buvo išpaišyti. Dalyvavau visuomeninėje veikloje, todėl piešdavau šaržus, apipavidalindavau dekoracijas lėlių teatrui. Buvau prekybininkas, kino mechanikas-inžinierius, tekintojas… Dabar esu pensininkas ir sakau – piešiau ir piešiu.“

Romas kilęs nuo Raseinių. Ilgą laiką pats meistravo paveikslams rėmus ir ant jų tempė drobę. Paskui pradėjo įsigyti jau paruoštus pagrindus, tačiau pagundai pagaminti vienus kitus rėmelius neatsispiria ir dabar.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments