Renata ir Algirdas Rudnickai rožyne leidžia visą savo laisvalaikį. R. ir A. Rudnickų archyvo nuotr.

Namą supa šimtai rožių kerų

„Rožių dvaro“ Algirdo gatvėje savininkai Renata ir Algirdas Rudnickai sako, kad rožės jų gyvenime atsirado iš meilės šioms gėlėms. „Mums su Algirdu visada labai patiko gėlės. Gyvendami ankstesniame name mėginome, bet ne visai sėkmingai, auginti keletą rožių krūmų, bet didžiausias susidomėjimas  rožių auginimu prasidėjo prieš ketverius metus, kada apsigyvenome Algirdo gatvėje. Reikėjo sutvarkyti namo aplinką ir mes nusprendėme, kad nemaišysime augalų rūšių, bet sodinsime tik rožes“, pasakoja R. Rudnickienė.

Per ketverius metus sutuoktiniai aplink savo namą pasodino daugiau kaip 700 rožių daigų ir ne kelių, o daugiau kaip 20 veislių. „Rožės dar labai jaunos, kai kurios pasodintos tik šį pavasarį. Gražiausiai rožynai atrodys po trejų ketverių metų, kai rožės įsišaknys, sutvirtės, suvešės“, pastebi „rožių dvaro“ šeimininkė.

Dauguma – vokiškos kilmės

Šiuo metu Europoje garsėja Anglijos, Belgijos, Olandijos ir Vokietijos rožių augintojai, o Sangerhausen’o rožynas Vokietijoje turi didžiausią rožių kolekciją pasaulyje. Kaip sako R. Rudnickienė, ir jų didžioji rožių dalis yra vokiškos kilmės, nors ir pirktos iš Sibirkos rožyno Lietuvoje. Ir tik dalį Rudnickai atsisiuntė tiesiai iš Vokietijos.

Rudnickų rožyne taip pat yra rožių veislių, išvestų JAV, Kanadoje, Suomijoje. Čia galima išvysti ir vieną „prancūzaitę“. „Planuodami rožyną stengėmės neprisodinti begalės įvairių rūšių. Mums svarbiausia buvo protingai parinkti veisles, tinkamai pasodinti daigus bei   sukomponuoti taip, kad jos derėtų viena su kita. Šiuo metu auginame apie dvidešimt rūšių rožių vijoklinių, modernių krūminių, erškėtrožių. Tarp lietuvių mūsų pasirinktos rožių veislės nėra populiarios, nes jos labai dygios, mažai kvepia, tuščiaviduriais žiedais“, pasakoja pašnekovė.

Rudnickai sako, kad rinkosi atsparias šalčiams ir ligoms rožių veisles. Taip pat kreipė dėmesį į žiedų žydėjimo trukmę, augalo aukštį, lapų formą ir daugelį kitų dalykų.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
nana Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
nana
nana

Rožės labai gražu. Tačiau, kad šalia šio namo dingo šaligatvis (kad ir suklypęs) vedantis į mokyklą- negerai.