A. Matulio archyvo nuotr.

Padės broliui, brolis – vaikams

Šios smagios ir kilnios kelionės antroji dėlionė – Andriaus brolis Gintautas – profesionalus krepšininkas. Tačiau apie tai – istorijos pabaigoje.

Andrius jau beveik aštuonerius metus gyvena Klaipėdoje, bet nuo gimtųjų namų Rokiškyje nenutolo. Vaikinas atviras: „Norėjau pakeliauti po pasaulį, tačiau šie planai atitolo, tad kaip alternatyvą sugalvojau projektą „Imk herojų“. Jo metu nuo Latvijos sienos iki Baltijos jūros plauksiu baidare. Įveiksiu apie 700 km, kelionėje užtruksiu apie tris savaites. Tikslas – už kiekvieną kilometrą surinkti po eurą. Šie pinigai atiteks vaikams, kurie turi noro ir užsidegimo, tačiau neturi galimybių dalyvauti vasaros krepšinio stovykloje. Ją organizuoja mano brolis Gintautas. Kelionė prasidės birželio 29-ąją Kriaunos upėje, šalia Latvijos pasienio“, – dėstė pašnekovas.

„Sėdėjome su tėčiu, šis suabejojo, ar upėmis pavyks sukarti tiek kilometrų. Tačiau atidžiau panagrinėję žemėlapį išvydome visą „grožį“. Vingiai, posūkiai… ir visi kilometrai. O kaip bus iš tikrųjų – netruksiu įsitikinti“, – samprotavo pašnekovas.

Išsamus planas ir Dori

Anot Andriaus, kelionės startas pasirinktas ne šiaip sau. Jis arčiau gimtųjų namų ir prosenelių gimtinės.

Vaikino laukia išties nelengvas trijų savaičių etapas. Nors pats esantis tikras keliautojas, į panašią avantiūrą dar nėra leidęsis. „Daug keliavau dviračiu, motociklu. Lietuva gražus kraštas, čia daug gražių vietų, noriu dar daugiau jų pamatyti. Šį kartą keisis tik transportas. Kriauna įteka į Sartų ežerą. Čia turėsiu reikalų nepasiklysti ir įveikti visą ežerą be jokios tėkmės. Iš Sartų įplauksiu į Šventąją, jei sėkmingai rasiu ištaką… Irkluoti Šventąja turėtų būti kur kas lengviau, nes upės tėkmė ir gylis yra pasakiški. Pora kartų teks išsilaipinti į krantą ir persitempti baidarę per Anykščių ir Kavarsko užtvankas. Tuomet kažkur prie Ukmergės įplauksiu į Nerį, kuri mane plukdys iki Kauno santakos. Tuomet dešiniuoju Nemuno krantu pasieksiu Rusnę, kur suvingiuosiu nuo Skirvyčių iki marių – Ventės rago. Čia mane pasitiks senas žvejybinis laivas (kurėnas) ir palydės į kitą marių pusę. Palyda čia reikalinga, nes marių bangos yra labai klastingos ir pavojingos. Persitempęs baidarę per kopas kelionę užbaigsiu Baltijos jūra, plaukdamas iki jūros vartų“, – būsi mos kelionės planą dėstė Andrius.

Anot vaikino, maisto planuoja įsidėti tiek, kad pakaktų visai kelionei. Ir ne tik sau. Rokiškėnas baidare plauks ne vienas – su bendražyge augintine Džeko Raselo terjero kalyte Dori. „Ji visada „pritaria“ mano avantiūroms“, – juokiasi Andrius.

Jis priminė, kad pasirengimą kelionei ir patį žygį stebėti galima feisbuko paskyroje „Imk herojų“.

Rems prasčiau gyvenančius

Antroji šios istorijos pusė – Andriaus brolis Gintautas. Jis – profesionalus krepšininkas, žaidžiantis Lietuvos krepšinio lygoje – rengia vaikų krepšinio stovyklas, o šiais metais sugalvojo į jas pakviesti dalį tokių, kurie neturi finansinių galimybių jose dalyvauti. „Iš pradžių norėjau visą stovyklą rengti vien tik tokiems vaikams, tačiau negavau finansavimo. Ši mintis manęs vis tiek neapleido – nutariau padėti bent keliems berniukams, norintiems, bet neišgalintiems dalyvauti krepšinio stovykloje. Pasitelkėme socialinius tinklus, padėjo nemažai krepšinio trenerių – į stovyklą pakvietėme septynis jaunuosius krepšininkus. Prireikė daug laiko ir pastangų šiuos vaikus surasti. Noriu, kad viskas būtų sąžininga. Vaikai ne iš mūsų rajono, gyvena įvairiuose šalies miestuose“, – pasakojo G. Matulis.

Stovykla, anot pašnekovo, vyks Antazavėje (Zarasų r.), kur Gintautas vaikystėje yra praleidęs nemažai laiko su krepšinio kamuoliu. „Stovykla vyks birželio 30 – liepos 7 d. Visa reikiama infrastruktūra ten yra. Gyvensime renovuotose vaikų namų patalpose. Netoliese yra krepšinio salė. Vaikystėje ten dažnai žaisdavau krepšinį. Man šis projektas asmeniškai yra labai svarbus. Į stovyklą atvyks sporto specialistai: psichologai, krepšininkai, treneriai. Noriu parodyti vaikams, kad per krepšinį galima siekti savo svajonių“, – pasakojo Gintautas.

Gintautas džiaugėsi, jog prie jo stovyklos su kilnia misija prisijungė brolis Andrius. „Lėšas, kurios bus surinktos jo kelionės metu, skirsime nepasiturintiems vaikams – padengsime stovyklos išlaidas. Su broliu sumanėme akciją – už nuplauktą kilometrą – euras. Ačiū treneriams, kurie į stovyklą atvyksta be didesnio užmokesčio. Vaikus pradžiuginsime dovanomis, juk viskas kainuoja“, – dėstė rokiškėnas.

Norintiems prisidėti prie akcijos

Gavėjo pavadinimas: Asociacija „Tikslus sportas“

Sąskaitos numeris: LT 127300010157461104

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie