blank
Justas Janulis. Asmeninio archyvo nuotr.

Glampingas Lietuvoje

Glampingas – tai stovyklavimas gamtoje su visais patogumais, netradicinė nakvynė miško viešbučiuose. Glampingas suteikia galimybę pažinti tikrąją gamtą, pabėgti iš miesto šurmulio, praleisti laiką atokiau nuo kitų žmonių.

Toks stovyklavimo būdas skinasi kelią ir Lietuvoje. Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Lithuania travel“ duomenimis, Lietuvoje yra beveik keturiasdešimt glampingų, o jie – įvairūs: tarp medžių viršūnių įsikūrę nameliai medžiuose, tarsi po stikliniu dangumi stūksantys modernūs permatomi kupolai, egzotiškieji moliu tinkuoti šiaudiniai nameliai ar Hobito namelius primenančios nakvynės vietos, ežerų pakrantėse įkurti nameliai, galima rasti ir nakvynę danielių draugijoje.

Juose – visi patogumai, tačiau norintiems dar didesnės egzotikos galima rinktis ir tokius, kuriuose nėra nei elektros, nei interneto, ir visiškai atitrūkti nuo pasaulio. Iš visų jų atsiveria nuostabus vaizdas į gamtą. Norintieji išmėginti šią pramogą daugiau informacijos gali rasti internetinėje svetainėje „Lithuania travel“.

Daugiausiai glampingų šiuo metu yra Klaipėdos ir Kauno rajonuose, yra ir Dzūkijoje bei netolimoje Utenos apskrityje, tačiau Panevėžio apskrityje tokio nėra nė vieno, kaip ir Rokiškio rajone. Tačiau nebeilgai.

Rokiškyje to nėra

Rokiškyje įkurti glampingą sumanė kraštietis Justas Janulis. Idėja jam kilo atostogų metu, o ją gvildenti pradėjo sužinojęs, kad tokia paslauga Rokiškyje neteikiama.

„Idėja kilo vasaros atostogų metu pabuvojus glampinge Estijoje. Po truputį ėmiau tuo domėtis ir pamatęs turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje glampingų žemėlapį pastebėjau, kad šiaurės Lietuvoje tokių nakvynės vietų nėra, o arčiausia – Anykščių r.“, – sakė pašnekovas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: