I. Kavaliauskaitės archyvo nuotr.

Svajonė gyvai išvysti vaizdus, matytus per televiziją – išsipildė

Paklausta, kaip sugalvojo vykti į Australiją ir kodėl būtent į šią šalį, Ieva pasakojo: „Visi esame girdėję apie Australijos gamtą, gyvūniją, gražiausius pasaulyje paplūdimius, turbūt taip pat visi esame matę Styvo Irvino laidas apie krokodilus, gyvates ir vorus. Norėjau visa tai išvysti gyvai. Viena iš svajonių buvo aplankyti didįjį barjerinį rifą, kuris, kaip žinia, kiekvienais metais nyksta dėl klimato kaitos, taip pat sužinoti ir patirti, kaip žmonės gyvena kitame pasaulio krašte.“

Rokiškietė, nuo vaikystės besidominti geografija, keliauti pradėjo dar būdama moksleive. Palikusi mokyklos suolą, I. Kavaliauskaitė kurį laiką gyveno Europoje, vėliau bestudijuojant pasitaikė galimybė išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas pagal programą „Work and Travel USA“ (dirbk ir keliauk JAV – aut. past.), tuomet ir šovė idėja apie Australiją: „Studijos Australijoje – tai skambėjo labai patraukliai, o drąsos irgi netrūko: palaikė šeima ir draugai. Šiuo metu studijuoju rinkodarą, laisvu metu dirbu barmene. Planavau išvykti vieneriems metams, tačiau, sužavėta gamtos, vandenyno ir vietinių gyvenimo būdo, grįžti namo po metų nenorėjau, tad Australijoje esu jau dvejus su puse metų.“

Kelionė iki namų – daugiau nei parą

Ieva gyvena Gold Kosto mieste, esančiame pietryčių Kvinslande. Tai – septintas pagal dydį Australijos miestas, turintis beveik 700 000 gyventojų. Beje, Gold Kostas įsikūręs Koralų jūros pakrantėje ir yra vienas svarbiausių Australijos kurortinių miestų – tikriausiai būtent dėlto jam suteiktas „auksinio kranto“ pavadinimas (angl. Gold Coast – „Aukso krantas“ – aut. past.).

Išvykusi gyventi į užsienį, pašnekovė sakė nesusidūrusi su dideliais sunkumais, tik prireikė laiko adaptuotis naujoje aplinkoje, prisitaikyti prie įpročių, nerimą kėlė vienintelė mintis – Lietuvą ir Australiją skiria didelis atstumas.

„Ne taip kaip Europoje: sėdi į Lėktuvą ir po dviejų valandų jau Vilniuje. Man nepavyksta lankyti šeimos ir draugų taip dažnai, kaip norėtųsi. Kelionė į vieną pusę užtrunka daugiau nei parą ir dėl finansų dažnai tenka rinktis – grįžti į Europą ar vykti atostogauti į arčiau esančią šalį. Visa tai darau vedama smalsumo naujiems iššūkiams ir nuotykiams“, – pasakojo pašnekovė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Greta ŠLIURPAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
džiaugiuosi
džiaugiuosi
2020 16 kovo 8:49

gražu ten. jauniems bet kokia gyvenimo studijuojant, dirbant svetur patirtis labai gera, tai duoda daug žmogui. <3

Rekomenduojami video: