OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gydytojas pediatras Viktoras Deksnys: „Kai kurie pacientai tapo mano kolegomis”
Rokiškėnai gerbia ir vertina savo gydytojus, slaugytojas – tą rodo padėkų jiems gausa „Gimtojo…” puslapiuose. Nepamiršti ir tie, kurie, kelis dešimtmečius rūpinęsi mūsų rajono žmonių sveikata, išėjo užtarnauto poilsio. Jų žinios, patirtis, gebėjimai, šiltas bendravimas paliko pėdsaką ne tik bendradarbių ir kolegų, bet ir rokiškėnų ištisų kartų širdyse. Pokalbiu su gydytoju pediatru Viktoru Deksniu, beveik penkis dešimtmečius besirūpinusiu rajono mažųjų sveikata, „Gimtasis…” pradeda pasakojimų apie žinomus rajono gydytojus ciklą.

Išaugino ištisas kartas

Nors paskutinį kartą baltą chalatą V. Deksnys užsivilko prieš aštuoniolika metų, savo vaikystės gydytoją mena ištisos mūsų rajono žmonių kartos. „Nėra buvę, kad man išėjus į gatvę pasivaikščioti bent keli rokiškėnai nepasisveikintų. Štai ir šiandien su manimi sveikinosi jaunuolis. Prisipažinsiu, nepažinau jo. Spėju, kad jis – buvęs mano pacientas. Malonu, kad ir jaunimas manęs nepamiršta”, – sakė pašnekovas.

Beje, per ilgametę gydytojo karjerą Rokiškyje kai kurie V. Deksnio pacientai vėliau tapo jo kolegomis. Štai kitados naujagimė mergytė, kurią gydė pašnekovas, tapo žinoma vaikų gydytoja. Kita pacientė, kurią V. Deksnys prisimena kaip dvylikametę paaugliukę, pasirinko gydytojos infektologės profesiją.

O ir daugeliui dabartinių rajono pediatrų pašnekovas buvo ne tik kolega, vadovas, bet ir patarėjas, mokytojas žengiant pirmuosius profesinės karjeros žingsnius. Mat pats per beveik penkis dešimtmečius, atiduotus mūsų rajono mažiesiems pacientams, perėjo visus karjeros laiptus: nuo apylinkės iki vyriausiojo gydytojo. Ir šiandien rajono ligonės Vaikų skyriuje bei Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro Vaikų konsultacijoje gydytojas V. Deksnys jaučiasi tarsi namuose.

Daugiau “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: