blank
A. Šablinsko asmeninio archyvo nuotr.

Gruzija ar Sakartvelas – liežuvis kol kas sunkiai apsiverčia vadinant šalį pastaruoju vardu, juolab kad ir vietiniai, ne kartą perklausti dėl savo šalies pavadinimo, tik traukia pečiais, nesuprasdami, ko iš jų norime. Politikai nusprendė, neva Gruzija skamba slaviškai, tad verta vadintis Sakartvelu.

Pirmą kartą šioje nuostabioje šalyje apsilankiau prieš pustrečių metų, rudeniop, jau atlėgus vasaros karščiams. Nors laikausi principo kiekvienais metais per atostogas atsidurti vis kitoje vietoje ir kaskart pamatyti kažką naujo, nes gyvenimas per trumpas, kad vaikščiotum tais pačiais takais, Gruzijai tas negalioja, juolab kad šiųmetės kelionės tikslas ir laikas buvo visiškai kitas.

Esu kalnų slidinėjimo fanas, slidinėju gerokai daugiau nei dvidešimt metų ir turiu pomėgį kolekcionuoti kalnus. Kiekvienais metais į savo kolekciją stengiuosi įsirašyti naują žiemos slidinėjimo kurortą. Šiemet atėjo eilė išmėginti garsiausią ir žinomiausią Gruzijos slidinėjimo kurortą Gudauri.

Paskutinį vakarą, dar svečiuodamasis Gruzijoje, gaunu SMS iš nežinomo numerio: „Tik visiški „durniukai“ gali važiuoti slidinėti į nuskurusią Gruziją su 50 km trasų.“ Ką galėčiau atsakyti tokiam „žinovui“? Tikriausiai kaip TV laidos „Klausimėlis“ ekspertas, kuris visus, net ir absurdiškiausius, oponento atsakymus komentuoja rimta veido išraiška: nusipirk, gerbiamasis, šio šeštadienio „Gimtąjį Rokiškį“ ir pasiskaityk, kas juodu ant balto surašyta. Jeigu rimtai – kai žiūri į pusę stiklinės vandens, tau ji pusiau tuščia, o man visada pusiau pilna! Tuo mes ir skiriamės. Juk viskas priklauso tik nuo požiūrio, nustok niurzgėti ir pradėk džiaugtis. Visada sakiau: geriau kartą pamatyti, negu dešimt kartų nugirsti…

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Gadauri
Gadauri
2020 20 vasario 13:22

Stebuklas! Gadauri su 50 km trasu ir nepriziurimais keltuvais.

Pijokas
Pijokas
2020 20 vasario 12:45

Seniai galvoju aplankyti šią šalį,garsėjančią netik savo kurortais,bet ir virtuve,vindaryste.

Nuomonė
Nuomonė
2020 19 vasario 14:44

Stebuklas. Žmonės po visą pasaulį važinėja ir nesigiria. Čia toks vaizdas, kad tik šis ponas Rokiškyje keliauja…