blank
Austėja Kiliutė. Asmeninio archyvo nuotr.

Austėja Kiliutė: „Atrodo, jog iš manęs atėmė dalį mokyklinių svajonių“

– Kokios tavo nuotaikos šiandien, kai abiturientams – didesnė nežinomybė nei kitiems, nes jų laukia dar ir svarbiausi egzaminai?

– Nuo pat rugsėjo egzaminus gaubė kažkoks mistiškumas. Labai dažnai atrodydavo, jog dvyliktos klasės egzaminai yra pats svarbiausias gyvenimo įvykis, todėl neišlaikyti prilygtų gyvenimo praradimui. Visą laiką kankino nežinomybė, kilo klausimų: ar man pasiseks, ar surinksiu daug balų, ar žinių užteks? Dabartinė situacija tikrai nesukelia man daugiau streso nei anksčiau. Iš tikrųjų jaučiuosi ramesnė. Manęs negąsdina nežinomybė, nes turiu tikslą ir jo siekiu. Taip pat labai ramina, jog mūsų gimnazijos mokytojai visada pasiruošę padėti, patarti ir nuraminti. Taigi stengiuosi žvelgti į susidariusią situaciją ramiai, nes visai nesvarbu, ar bus egzaminai, ar jų nebus, mano rezultatai priklauso nuo pačios darbo, o ne nuo aplinkos.

– Ką šiuo metu tiksliai žinai apie egzaminų sesiją? Kokius egzaminus rinkaisi? Ar bus tik vienas, kaip prieš kelias dienas svarstyta nuolat naujienų pateikiančioje Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje?

– Kol kas žinau, kad sesija prasidės birželio 22 d. Laikysiu penkis egzaminus, nė vieno iš jų neatsisakiau. Rinkausi lietuvių, anglų kalbas, matematiką, biologiją ir istoriją.

– Ar liūdna, kad nebus paskutinio skambučio šventės, nebus normalių išleistuvių? Pasikalbate apie tai su klasiokais?

– Dėl to, kad nebus paskutinio skambučio ir išleistuvių, labai liūdna. Mano nuomone, šio šventės yra vienos svarbiausių moksleivio gyvenime. Labai daug ruošėmės paskutinio skambučio valsui, daug dirbom. Atrodo, jog iš manęs atėmė dalį mokyklinių svajonių – paskutinį šokį, atsisveikinimą su mokytojais, kurie augino dvylika metų. Aišku, šie dalykai atrodo nesvarbūs, palyginti su pandemijos grėsme žmonėms, vis dėlto šventės tarsi atsisveikinimas su mokykliniu pasauliu.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments