Amerikoje gyvenantys Rita, Matas, Daina ir Linas Maleiškos pernai dalyvavo šokių šventėje Filadelfijoje.

Atminimo dovanos Laisvės gynėjams, 1991 m. sausio 13-ąją stovėjusiems prie Lietuvos parlamento, Vilniaus televizijos bokšto, Radijo ir televizijos komiteto pastato, dažniausia teikiamos minint šio tragiško įvykio sukaktis. Pernai Rokiškyje per istorinio įvykio minėjimą, surengtą rajono verslininkų, sąjūdiečių bei muziejininkų, padėkos raštą ir simbolinę tautinę juostelę norėta įteikti Ritai Kėvalaitei-Maleiškai. Iš Skemų kilusi, o dabar Amerikoje gyvenanti Sausio 13-osios įvykių dalyvė šventėje nedalyvavo, todėl dovanos ją pasiekė tik pernai vidurvasarį, kai R. Kėvalaitė-Maleiška kelioms savaitėms grįžo į gimtinę.

Atsinaujina užmarštin nuslinkę vaizdai

Skemuose gimusi ir augusi, Obelių vidurinę mokyklą (dabar – Obelių gimnazija) baigusi R. Kėvalaitė-Maleiška prieš 26 metus,  1991-aisiais, buvo vos pradėjusi studijas Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Katalikų teologijos fakultete.  Prieš pat lemtingus istorinius įvykius studentė buvo grįžusi į Skemus  žiemos atostogų. Jos mama Stanislava Kėvalienė į Vilnių ginti laisvės leidosi su Skemų ir Obelių krašto žmonių delegacija. Kadangi Ritai ten nebeliko vietos, ji su drauge Inga Šilinyte įsiprašė į rokiškėnų grupę.

„Kai dabar žiūriu filmuotus tragiškos Sausio 13-osios nakties kadrus, atsinaujina užmarštin nuslinkę vaizdai. Prisimenu degančius laužus, giesmes giedančius žmones, moteris, siūlančias gynėjams karštos arbatos, sumuštinių. Menu ir baimę, kai sužinojome apie tankus, važiuojančius Vilniaus gatvėmis. Šią emociją slopino vienybės jausmas, patriotiškumas, tikėjimas kitokia rytdiena ir noras gyventi laisvoje Lietuvoje“, – pasakojo R. Kėvalaitė-Maleiška.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio  „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie