Dalyvauti konkurse Editai (kairėje) pasiūlė kaimynė Eglė. Asmeninio archyvo nuotr.
Dalyvauti konkurse Editai (kairėje) pasiūlė kaimynė Eglė. Asmeninio archyvo nuotr.

Į redakcijos elektroninį paštą rokiškietė Eglė atsiuntė savo kaimynės nuotrauką. Prie jos parašė, kad kaimynė Edita labai panaši į aktorę Ingą Norkutę. Ir ne tik išvaizda, bet ir elgesiu bei manieromis. Saldainių krautuvėlę neseniai atidariusi Edita Daminauskienė nieko nežinojo apie konkursą. Mat jai, veikliai moteriai, nenustygstančiai vietoje, draugų susibūrimų sielai, dėmesio niekuomet netrūko. Tačiau dalyvauti „Antrininkuose“ mielai sutiko. Ir ačiū jai – šiltai, mielai ir atvirai…

Kai pradėjo rodyti serialą

Kai prieš dešimtmetį Lietuvoje pradėjo rodyti serialą „Moterys meluoja geriau“, kur Inga Norkutė vaidina vieną pagrindinių vaidmenų, Edita dirbo lopšelyje–darželyje „Pumpurėlis“ auklyte. „Kai tas serialas jau įsibėgėjo, pastebėjau, kad žmonės kažkaip keistai į mane žiūri ir šnabždasi“, – prisiminė Edita. Tuomet ji pradėjo dažnai sulaukti komplimentų, kad yra panaši į aktorę, ėmė daugiau ja domėtis ir suprato, kad I. Norkutė – uždeganti asmenybė. „Pamačiau, kad mes abi tokios optimistės… Ir mūsų juokeliukai kažkiek panašūs“, – šypsojosi rašinio herojė.

Edita Daminauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.
Edita Daminauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Aktorė Inga Norkutė-Žvinienė.
Aktorė Inga Norkutė-Žvinienė.

Kai pasipuošia ir pasidažo

„Moterys meluoja geriau“ Edita žiūrėjo tik pirmą sezoną. „Todėl, kad tai, atrodo, pirmas lietuviškas serialas. To, kad esu panaši į vieną veikėją, tikrai nesureikšminau“, – sakė Edita. Tačiau aplinkiniai panašumą vis dėlto primena labai dažnai. Ypač tuomet, kai moteris šventiškai pasipuošusi ir su makiažu.

Kartą vestuvėse, kur Edita dalyvavo kaip viešnia, svečiams grojusios Panevėžio muzikinės grupės nariai ją gerokai nustebino. „Vakarui pasibaigus sulaukiau siūlymo koncertuoti kartu su jais taip, lyg aš būčiau Norkutė“, – juokėsi pašnekovė. Tačiau tokiu darbo siūlymu moteris nepasinaudojo, o už komplimentą apie panašumą pasakė „ačiū“. „Nors buvo kalbama visai rimtai, aš taip nepriėmiau“, – prisipažino neretai gatvėje Ingute pavadinama Edita. Rokiškyje besilankantys  turistai lietuviai yra ją užkalbinę tiesiog gatvėje. „Klausė, ar ir aš turistauju. Ne, sakiau, aš čia gyvenu“, – juokėsi moteris, o Rokiškio svečiai tada nepatikėjo, kad Edita – ne aktorė. Tiesa, tam, kad būtų dar panašesnė, jokių pastangų sakė tikrai nededanti. Vyras Gražvydas ją ir taip žvaigžde vadina, su žmonos panašumu jis – apsipratęs.

Kodėl gi nesudalyvavus…

Kaimynų mergaitė, dabar gimnazistė Eglė, kurią Edita augino darželyje nuo mažų dienų, Editos neseniai paklausė – ar kaimynė nesutiktų dalyvauti  „Antrininkų“ konkurse, kurį paskelbė mūsų laikraštis. Išsiaiškinusi visas konkurso sąlygas, Eglė kaimynę perspėjo: tegu neišsigąsta, jei jai paskambins iš redakcijos. „Nė kiek ir neišsigandau. Kodėl gi nesudalyvavus? Nors papildomo dėmesio ir neieškau, niekur nesu dalyvavusi“, – kalbėjo rašinio herojė.

Apie saldainius

Nors savęs verslininke nevadina, Edita Jaunystės gatvėje neseniai atidarė saldumynų krautuvėlę „Gutė“. Čia prekiauja saldainiais, o dabar dar ir plečiasi – „prijungs kokybišką kavą“. Darželyje dėl sveikatos problemų Edita dirbti nebegalėjo, tačiau nieko neveikti taip pat  ne jai. O kad būtų galimybių bendrauti su vaikais, „nes auklytės darbas į kraują įaugęs“, saldainiai jai atrodė labai tinkamas pasirinkimas. Be to, Edita turi dar vieną mielą užsiėmimą. Anksčiau tai buvo hobis, o dabar tapo darbo dalimi – ji kuria „medžius“ iš saldainių.

„Tiek jų pridaryta ir išdovanota. Šituo pomėgiu aš visuomet stebindavau savo artimuosius, nes visokiais būdais kitus norėjosi džiuginti. Man tai nesudėtinga. Jokių rankdarbių nemėgstu, esu ir buvau veikli, lakstantis žmogus, šitas dalykas mane „užkabino“. Kai pirmą kartą pamačiau, tai buvo retas dalykas, pradėjau ieškoti informacijos, galvojau, kaip tai padaryti“, – apie hobį ir darbą pasakojo Edita. Pati ji saldainius ragauja tik retkarčiais, kad žinotų, ką patarti pirkėjams, o štai kitiems šventę daryti norisi kasdien.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie