blank
A. Stanio nuotr.

Lėšomis remiama tiesiogiai arba per rajono Ūkininkų sąjungą

„Gimtajam…“ Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos (ŪS) pirmininkės pavaduotoja Dalia Lūžienė-Malijonienė pasakojo, jog pagalbos reikalai aptarti antradienį vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo posėdyje, sušauktame būtent dėl centralizuotos pagalbos. Rajono žemdirbiai lėšas, skirtas Ukrainai, gali pervesti tiesiogiai į LŪS. Kitas variantas – pinigus pervesti Rokiškio rajono ŪS, kuri lėšas nukreips į centrinę būstinę. „Kontaktinis asmuo – mūsų rajono sąjungos sekretorė-buhalterė Jurgita Kavaliauskienė. Ją ūkininkai gerai pažįsta. Produktų pirkimas ir nuvežimas bus organizuotas centralizuotai, tikslingai į tam tikrą vietą“, – kalbėjo D. Lūžienė-Malijonienė. Pasak jos, ūkininkai labai vieningi, pasiruošę prisidėti ne tik piniginėmis lėšomis. Dalis jų yra įsigiję žemės plotų su negyvenamomis sodybomis, kurių būklė gana gera, o kai kurioms reikėtų tik menko remonto, todėl siūlosi pabėgėliams suteikti laikiną prieglobstį.

Svarstyti ir kitokie pagalbos būdai

Kaip teigė J. Kavaliauskienė, rajono ŪS yra 210 narių. Jiems išsiuntinėta  informacija, kur pervesti paramą. Tačiau ne visi rajono žemdirbiai priklauso šiai sąjungai, tačiau paaukoti gali ir jie. Pasak J. Kavaliauskienės, rajono ŪS taryba nutarė ir kitaip pagelbėti Ukrainos žemdirbiams – ketina nupirkti elektros generatorių, todėl pasiųsta užklausa, kokio galingumo reikėtų, ir pan.

24 tonos vietoje planuotų keturių

Šalies žiniasklaidai LŪS  pirmininkas Raimundas Juknevičius sakė, kad iš karto didelę iniciatyvą parodė šalies ūkininkai, kooperatyvai, įmonės. Už aukojamas lėšas iš pradžių planuota nupirkti 4 tonas konservų, tačiau, augant aukojamoms sumoms, iš Lietuvos gamintojų nupirktas toks produkcijos kiekis, kuris telpa į vieną vilkiką, t. y. 24 tonos. Šiuo atveju įmonės gamintojos parduoda savo produkciją už savikainą. Vilkikas iš Lietuvos turi išvykti šiandien, trečiadienį. Tikimasi, kad tai bus ne vienintelė siunta.

LŪS internetiniame portale kviečiama Ukrainai skirtas lėšas pervesti į specialią sąskaitą.

Gavėjas: Lietuvos ūkininkų sąjunga;

įmonės kodas: 190736960; 

sąsk. Nr. LT104010042500136790;

lėšų paskirtis – parama.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Nu nieko sau
Nu nieko sau
2022 3 kovo 13:50

Oho net 4 t konservu tai kurie cia tie is tos partijos keliaus pas Ukrainiečius speju kad pirmieji bus Gabriukas, Šimonis, Nielsen o po to visi like 😄😄😄😄