blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Kas yra Žaliasis kursas?

Žaliasis kursas yra ES susitarimas. Jis apima klimatą, aplinką, energetiką, transportą, pramonę, žemės ūkį, tvarų finansavimą ir kitas politikos sritis. Susitarimo tikslas – pertvarkyti Europos ekonominę sistemą, kad ji taptų neutrali klimatui, sustabdyti biologinės įvairovės nykimą ir pasiekti nulinės taršos tikslą. Tiesa, dėl pastarojo tikslo mokslininkai abejoja. Pertvarka turėtų vykti itin sparčiai – pokyčių norima pasiekti iki 2030 m.

ŽK strategija „Nuo ūkio iki stalo“ siekia pertvarkyti maisto sistemą į sveikesnę, darnesnę žmogui ir aplinkai. Pagrindiniai jos tikslai – reikšmingai sumažinti trąšų, pesticidų, net antimikrobinių medžiagų naudojimą žemės ūkyje, skatinti ekologinį, aukštos gamtinės vertės ūkininkavimą. Žemės ūkis yra stipriai subsidijuojamas, tad subsidijos būtų nukreipiamos į tvaraus ūkininkavimo skatinimą.

blankProdukcija brangs, kol įvyks virsmas

Lina Meilutė-Datkūnienė

Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos vadovė, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkė

Nesu tokia kategoriškai, kaip Lietuvos ūkininkų sąjungos lyderis, bet pritariu, kad panašių padarinių sulauksime. Tai stebima jau dabar – išaugo trąšų kainos. Bet jei mažiau jų naudosime, bendra žemės ūkio produkcijos kaina vis vien išaugs. Tai palies ir paukštininkus, ir kiaulių augintojus. Jau dabar jie skundžiasi, kad trūksta pašarų, nes vietinė produkcija brangi.

blankLaimės turintys išankstinės informacijos ir prisitaikantys, persiorientuojantys

Mindaugas Petkevičius

Ūkininkas, kooperatyvo „Eko tikslas“ vadovas, žemės ūkio ministro visuomeninis patarėjas

Pritariu Raimundo Juknevičiaus įžvalgoms dėl ŽK. Daugelio Europos šalių ūkininkai atvirai žiniasklaidoje pasisako, kad jį įvedus brangs ūkininkų produkcija, sumažės jų pajamos ar net dalis dėl to trauksis iš gamybos.

Problema visiems ta pati – tiek ūkininkaujantiems ekologiškai, tiek įprastiniu būdu. Dėl ŽK ūkininkams atsiras nemažai prievolių, dėl ko sumažės dirbamų laukų, t. y. mažės žemės plotai, iš kurių ūkininkas įprastai gauna pajamų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments