Redakcijos archyvo nuotr.

Kada persodinti kambarinius augalus?

Įprastai vadovaujamasi tokia taisykle – kambarinius augalus geriausia persodinti pavasarį. Tačiau tai priklauso ir nuo rūšies, ir nuo poreikio. Jei matote, kad šaknys nesiveržia iš vazono per apačią, augalas puikiai auga, tikrai neverta jo persodinti tik todėl, kad kalendoriuje pavasaris. Jei sustojo augimas, pradėjo gelsti ar nykti lapai arba augalas smarkiai išaugo savo vazoną, galite persodinti net ir žiemą.

Planuodami persodinimą, atsižvelkite į mėnulio fazes. Jaunaties metu augalų persodinti nerekomenduojama, tačiau galite apskabyti negražius lapus, ar pakirpti šakeles. Stojus pilnačiai, su persodinimais verta palaukti. Delčios metu augalų šaknys būna labai pažeidžiamos, todėl persodinti juos geriau tik išskirtiniais atvejais. Pats tinkamiausias persodinimui priešpilnio mėnulio laikas. Kuo arčiau pilnaties, tuo jis tinkamesnis.

Jaunus rekomenduojama persodinti kasmet, o vyresnius – kas 2-3 metai. Jei augalas labai didelis ir jo šaknys užima daug vietos, gali užtekti tiesiog pakeisti vazone dalį žemės nauja.

Per dažnas persodinimas jūsų namų žaliųjų puošmenų tikrai nesužavės, todėl labai svarbu parinkti jiems tinkamus vazonus, kurie būtų nei per dideli, nei per maži. Turėkite galvoje, kad kai kurios augalų rūšys geriau jaučiasi, kai jų šaknys turi ribotą vietą augimui. Naujasis vazonas turėtų būti tokio dydžio, kad į jį lengvai tilptų senasis, o didesnius vazonus rinkitės tik sparčiai augantiems augalams. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą žemę, kurioje jūsų augalas galėtų jaustis „sotus“ kuo ilgesnį laiką.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: