V. Bičiūnaitės nuotr.

Metas sėti ilgos vegetacijos daržoves ir fonines gėles

Šiltėjant klimatui, ankstyvėja darbai sode, darže ir gėlyne, todėl jau vasario pabaigoje šildomame šiltnamyje galima sėti salotas, ridikėlius, krapus. Jei nešildoma, juos patariama uždengti šilumą sulaikančia daržo plėvele. „Turintys šildomus šiltnamius gali sėti agurkus ir pomidorus, tik jiems prireikia papildomo apšvietimo. Vasarį daržininkams būtina sėti ilgos vegetacijos daržoves: paprikas, baklažanus, porus, taip pat vadinamąsias fonines gėles – sidabrines dichondras, pilkšvalapes žiles“, – akcentavo parduotuvės „Žalia stotelė“ vedėja Genė Šinkūnienė.

Parinkti tinkamą sėjos laiką labai svarbu dėl to, kad per anksti pasėti ilgos vegetacijos daržovių daigai išstyps, o uždelsus vėluos subręsti.

Jeigu sėjama į vazonėlius, substratas turi būti kambario temperatūros, purus, todėl prieš sėjant būtina gerai išmaišyti. Tai ne tik pagerina jo struktūrą, bet ir prisotina augalo vystymuisi reikalingu deguonimi. Priešingu atveju sėklos patirs šoką ir viduje bundanti augalo užuomazga vystysis lėčiau.

Sėjai naudojamas daugkartines dėžutes būtina dezinfekuoti. Tinkamas sprendimas – kalio permanganato tirpalas, kuris užkerta kelią pelėsiui, grybeliui. Augalus daiginti verta ir savaime suyrančiuose puodeliuose, nes įkasti į dirvą jie gana greitai suyra, o augalas išvengia šaknų pažeidimo persodinimo metu.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie