Valdžia imasi keisti Miškų įstatymą. A. Minkevičienės nuotr.
Valdžia imasi keisti Miškų įstatymą. A. Minkevičienės nuotr.
puodelis

Kadenciją baigiančiame Seime – susirūpinimas dėl Miškų įstatymo. Aplinkos apsaugos komitetas, nepaisydamas nepalankios Vyriausybės išvados ir aplinkosaugos institucijų nepritarimo, bando prastumti pataisas, kurios palengvintų miško žemės paskirties keitimo procesą ir įteisintų namų statybas miškuose.

Pataisų iniciatorius - A. Salamakinas. 15min. nuotr. Šaltinis: 15min.lt
Pataisų iniciatorius – A. Salamakinas. 15min. nuotr. Šaltinis: 15min.lt

Rokiškiui netiktų…

Miškų įstatymo pataisomis siūloma penkiose savivaldybėse, kuriose miškingumas yra didesnis nei 50 proc., keičiant miškų žemės paskirtį nebereikalauti žemės savininko mokėti valstybei kompensacijų už miško atkūrimą kitoje vietoje, kaip numato dabartinė tvarka. Rokiškio savivaldybėje tokios lengvatos negaliotų, nes didesnis negu 50 proc. miškingumas Lietuvoje yra tik Rietavo, Varėnos, Švenčionių, Kazlų Rūdos rajonų ir Druskininkų savivaldybėse. Šios pataisos negaliotų ir Neringos savivaldybėje, turinčioje Kuršių Neriją.
Dabar miškuose draudžiama statyti statinius, nesusijusius su miškų naudojimu, tačiau pakeitimai statybas miškuose palengvintų.
Tokias lengvatas inicijuojantis Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas „Gimtajam…“ sakė, jog visuomenė klaidinama ir gąsdinama be reikalo, nes pataisos galiotų tik ribotose teritorijose ir su daugybe išlygų.
Pagal siūlomas pataisas miško žemės paskirtis savivaldybėse, kurių miškingumas yra didesnis nei 50 proc., galėtų būti keičiama į gyvenamąją paskirtį, nemokant jokios kompensacijos už sunaikinto miško atkūrimą kitoje vietoje. Pagrindinis motyvas – minėtos penkios savivaldybės neturi galimybių atsiskaityti su žemės nuosavybės laukiančiais gyventojais, nes jų nuosavybė apstatyta ūkio subjektais ar panaudota visuomenės poreikiams, o laisvų žemės plotų nebėra. Be to, esą sunku rasti verslui ir pramonei vystyti patrauklių teritorijų, kurios nėra apaugusios mišku, todėl į šias teritorijas neįmanoma pritraukti investicijų, didinti darbo vietų bei gerinti visuomenės gyvenimo kokybę.

Daugiau – ketvirtadienio GR

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie