Bus lietus – bus ir derlius

Augalininkyste užsiimantis Duokiškio krašto ūkininkas Stasys Jasiūnas dėl nepralyjančio dangaus pernelyg nesijaudina, tačiau pavojų jau įžvelgia. Jo nuomone, jei šią savaitę palis, reikalai turėtų pasitaisyti. „Mes – ne Suvalkija, pas mus vėliau ateina ir pavasaris, ir sausra. Šįmet žiemą drėgmės buvo nemažai, prisipildė tvenkiniai, bet dabar matome, kad gruntinis vanduo eina žemyn. Po žiemos buvęs lygis sumažėjo 20–30 cm, vanduo slūgsta. Sinoptikai prognozuoja, kad palis. Jei palis, pabaigs sudygti vasarojus. Jį pasėjau anksti – prieš tris savaites. Sekmadienio naktį buvo 1,5–2,5 šalčio, bet niekas nenušalo“, – sakė ūkininkas.

Pernykštis sezonas taip pat gąsdino sausromis. Ūkininkas palygino praėjusių ir šių metų orus. Pasak jo, praėjusiais metais tokiu laiku buvo šilčiau ir iš pavasario visos kultūros neblogai augo. Tačiau šįmet kitaip. „Dabar nors ir patręši, tačiau žiemkenčiai stovi vietoje. Žinoma, gavę trąšų jie keičia spalvą, bet drėgmės trūkumas  akivaizdus, nors dar nėra katastrofiškas. Žemė skilinėja, bet nepasakyčiau, kad per mažai drėgmės. Dirva nėra giliai išdžiūvusi, prakasi 2 cm – drėgna. Jei nepalis per savaitę, tada drėgmės bus mažai“, – sakė  S. Jasiūnas. Jis savo ūkyje daugiausiai augina žiemkenčius – rapsus, kviečius. Šiuo metu žiemkenčiai laistomi srutomis. Jų nemokamai duoda Svėdasų  (Anykščių r.) kompleksas. Kasdien patręšiama iki 15 ha.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
petrasNuostaba Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
petras
petras

Na taip, smagu, kad nesibėdavoja o dirba. Nes taip žmonės šneka, kad ūkininkai savo vaikus nuo mažens moko skūstis ir bėdavodis, duodami nešioti per mažus batus 🙂

Nuostaba
Nuostaba

Kažkas naujo ir neįtikėtino, ūkininkas ir neverkia